Alis Harikalar Diyarında – Alice in Wonderland

ALIS HARİKALAR DİYARINDA (Disney Dijital 3D™)
WALT DISNEY PICTURES
Disney.com/wonderland

Walt Disney Pictures ve yenilikçi yönetmen Tim Burton’dan epik bir 3D fantastik macera ALIS HARİKALAR DİYARINDA geliyor, tüm zamanların en çok sevilen masallarından birinin büyülü ve düşsel değişimi. JOHNNY DEPP Çılgın Şapkacı ve MIA WASIKOWSKA küçük bir kız olarak ilk kez karşılaştığı garip dünyaya geri dönen, çocukluk arkadaşları Beyaz Tavşan, Tweedledee ve Tweedledum,  Fare, Tırtıl, Cheshire Kedisi ve elbette Çılgın Şapkacı’yla yeniden bir araya gelen 19 yaşındaki Alis rolünde. Alis gerçek kaderini bulmak için fantastik bir yolculuğa çıkar ve Kupa Kraliçesi’nin korku krallığına son verir. Ünlü yıldızlardan oluşan oyuncu kadrosunda ANNE HATHAWAY, HELENA BONHAM CARTER ve CRISPIN GLOVER da var.

Lewis Carroll’ın sevilen “Alis Harikalar Diyarında” (1865) ve “Aynanın İçinden” (1871) kitaplarının büyüsünü ele geçiren, çarpıcı, yenilikçi görsellerle ve edebi tarihin en karizmatik karakterleriyle ALİS HARİKALAR DİYARINDA Disney Dijital 3D™ formatında 5 Mart 2010’da beyaz perdeye geliyor. 

Notlar:
•    Yönetmen Tim Burton ve aktör Johnny Depp bu yeni macera için tekrar bir araya geldi. İkili ilk kez 1990 yılının hit filmi “Makas Eller”de çalıştı ve hemen yakın arkadaş oldular. Birlikte olağanüstü ve sıradışı filmler yapmaya devam ediyorlar. “Ed Wood,” “Hayalet Süvari,” “Charlie’nin Çikolata Fabrikası,” “Ölü Gelin” ve “Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi”

Disney Dijital 3D™ formatında 5 Mart 2010’da beyaz perdeye gelecek olan ALİS HARİKALAR DİYARINDA epik bir 3D fantastik macerada JOHNNY DEPP Çılgın Şapkacı rolünde ve MIA WASIKOWSKA küçük bir kız olarak ilk kez karşılaştığı garip dünyaya geri dönen, çocukluk arkadaşları Beyaz Tavşan, Tweedledee ve Tweedledum, Fare, Tırtıl, Cheshire Kedisi ve elbette Çılgın Şapkacı’yla yeniden bir araya gelen 19 yaşındaki Alis rolünde.

Oyuncular: Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Crispin Glover, Matt Lucas, Marton Csokas, Tim Pigott-Smith, Lindsay Duncan, Geraldine James, Leo Bill, Jemma Powell, Mairi Ella Challen ve Alis rolünde Mia Wasikowska
Seslendirenler: Stephen Fry, Alan Rickman, Michael Sheen, Timothy Spall, Christopher Lee, Paul Whitehouse, Barbara Windsor
Yönetmen: Tim Burton
Yapımcılar: Richard D. Zanuck, Joe Roth, Suzanne Todd, Jennifer Todd
Yardımcı Yapımcılar: Katterli Frauenfelder, Tom Peitzman
Sorumlu Yapımcılar: Peter Tobyansen, Chris Lebenzon
Senaryo: Linda Woolverton, Lewis Carroll’ın “Alis Harikalar Diyarında” ve “Aynanın İçinden” kitaplarına dayanarak.
Türü: Fantastik Macera
Vizyon Tarihi: 5 Mart 2010

Bir yanıt yazın