Ses

Göremediğin bir şeyden nasıl kaçarsın?
doğaüstü gerilim / korku filmi
“SES”


Selma Ergeç ve Mehmet Günsür
gerilim/korku filminde biraraya geldi.

Yönetmenliğini Ümit Ünal’ın üstlendiği ve başrollerinde Selma Ergeç, Mehmet Günsür, Işık Yenersu, Eylem Yıldız ve de Serra Yılmaz’ın yer aldığı SES filminin çekimleri tamamlandı. T.C. Kültür Bakanlığının katkılarıyla çekilen “SES” bir gün gaipten sesler duymaya başlayan genç bir kızın hikayesini anlatan iddialı bir doğaüstü gerilim filmi. SES’in senaryosu “Anne Tut Elimi” ve “Büyük Deniz Yükseliyor” romanlarının yazarı Uygar Şirin’e ait.

Yapımcılığını Bir Film’in, ortak yapımcılığını Mars Prodüksiyon’un üstlendiği gerilim/korku türündeki “SES”in çekimleri 19 Ekim’de İstanbul’da başladı ve 4 hafta sürdü. Daha önce de “9”, “Anlat İstanbul”, “Ara” ve “Gölgesizler” gibi başarılı filmlere imza atmış olan Ümit Ünal “SES” filmi ile bu kez seyirciye korku dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Konu:

Derya (Selma Ergeç) bir bankanın çağrı merkezinde çalışan ve yaşlı annesi (Işık Yenersu)  ile birlikte yaşayan genç bir kızdır. Derya’nın rutin giden hayatı, gaipten duymaya başladığı bir SES’in ortaya çıkması ile beraber altüst olur. Genç kız başlangıçta SES’i duymazlıktan gelmeye çalışsa da, SES kısa sürede hayatını kontrol etmeye başlar. Derya’dan işyerindeki patronu Onur’u (Mehmet Günsür) takip etmesini  isteyen SES, genç kızın hayatını giderek korkunçlaşan bir kabusa çevirir.

“Sis ve Gece”, “5 Vakit”, “Asi” gibi yapımlardan tanıdığımız Selma Ergeç SES’in gaipten sesler duyan ana karakteri Derya’yı canlandırıyor. Filmin her sahnesinde yer alan Ergeç, bir oyuncu için olabilecek en zor rollerden birisi olan Derya karakterinin altından büyük bir başarı ile kalkıyor.

5 yıl aradan sonra Mehmet Günsür yeniden beyazperde de..

“Hamam”, “O Şimdi Asker”, “Anlat İstanbul”, “Bıçak Sırtı” ve “Beyaz Gelincik” gibi yapımlardan tanıdığımız ünlü oyuncu Mehmet Günsür, SES’te Derya’nın iş yerindeki patronu Onur’u canlandırıyor. Son beş yıldır sinema kariyerine yurtdışında çevirdiği filmleriyle devam eden Mehmet Günsür uzun bir aradan sonra SES ile sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yönetmen – Ümit Ünal

Türk sinemasının en saygın isimlerinden olan Ümit Ünal’ın senarist ve yönetmen olarak yer aldığı birbirinden başarılı filmleri arasında; “Teyzem”, “Hayallerim, Aşkım ve Sen”, “Dokuz”, “Anlat İstanbul”, “Gölgesizler” gibi unutulmaz filmler var. SES ile nitelikli bir tür filmi yapmak üzere kolları sıvayan yönetmen filmle ilgili olarak şunları söyledi: “Hem senaristliğini, hem de yönetmenliğini üstlendiğim uzun metrajlı filmlerin ardından, ilk kez benim tarafımdan yazılmamış bir senaryoya karşı heyecan duydum. Senaryonun beni heyecanlandıran yanı, yüzeyde tür öğelerini zekice kullanırken, derinde incelikli ve dokunaklı bir hikayeyi barındırıyor olması oldu. Hikaye temelde gerilim türüne uygun olarak ilerliyor. Ancak elimizde sıradan bir gerilim filmine kıyasla, çok katmanlı, dokunaklı öykü var.”

“SES”  5 MART 2010’DA TİGLON DAĞITIMIYLA SİNEMALARDA

Gösterim Tarihi: 05 Mart 2010
Dağıtım: Tiglon Film
Yapım: Bir Film, Mars Production

Bir yanıt yazın