Arabalar 2 – Cars 2

DISNEY PIXAR Sunar; ARABALAR 2  (Disney Digital 3D™ ve  IMAX® 3D )

Yıldız yarışçı Şimşek McQueen ve çekici Mater Arabalar 2’de dünyanın en hızlı arabasını belirlemek için düzenlenen ilk Dünya Grand Pri’sinde yarışmak için denizaşırı ülkelere gidince dostluklarını da heyecan verici yeni yerlere götürürler.. Fakat şampiyonluğa giden yol Mater’in entrikalı bir maceraya girişmesiyle birlikte çukurlarla, dolambaçlarla ve şamatalı sürprizlerle dolar. Mater kendisini iki arada bir derede bulur: Ya Şimşek McQueen’e bu büyük yarışta yardım edecektir ya da usta İngiliz casusu Finn McRoket’in ve stajyer ajan Holley Shifwell’in yürüttüğü çok gizli görevde yer alacaktır. Mater’in aksiyon dolu macerası onu Japonya ve Avrupa sokaklarında tehlikeli bir kovalamacaya sürükler. Peşinde dostları vardır ve bütün dünya izlemektedir. Bu tempolu eğlencede renkli yeni otomobiller, acımasız kötüler ve uluslararası bir yarış rekabeti var.

John lasseter 2006 Altın Küre ödüllü Arabalar’dan sonra serinin ikinci filmi için yine direksiyon başında. Arabalar 2’nin yardımcı yönetmeni ise Oscar® ödüllü Ratatuy filminin yapımcısı olan Brad Lewis. Yapımcılığı görsel efekt sektörünün deneyimli ismi Denise Ream (Yukarı Bak filminin yapımcısı, Yıldız Savaşları III, Sith’in İntikamı filminin görsel efekt yapımcısı) üstleniyor. Film 19 Ağustos 2011’de, Disney Digital 3D ve IMAX 3D seçenekleriyle gösterime giriyor.

Notlar:
•    John Lasseter ilk yönetmenlik deneyimini 1995’te Oyuncak Hikayesi filmiyle gerçekleştirdi. O günden beri Disney Pixar klasikleri Bir Böceğin Yaşamı, Oyuncak Hikayesi 2 ve Cars filmerinde görev aldı ve diğer tüm Pixar filmlerinde uygulayıcı yapımcılık yaptı. Şu anda Walt Disney ve Pixar Animasyon Stüdyoları’nın baş kreatif sorumlusu ve Walt Disney Imagineering baş kreatif danışmanı görevlerini yürütüyor.
•    Arabalar 2, Pixar Animasyon Stüdyoları’nın 12. uzun metrajlı animasyon filmi. (İlk 11 film dünya çapında 6,5 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.) 26 Akademi ödülü ve 6 Altın Küre kazanan Pixar, 2011 yılında 25. kuruluş yıldönümünü kutluyor.
•    Arabalar ilk olarak 3 Haziran 2006’da gösterime girdi ve dünya çapında yaklaşık 462 milyon dolar hasılat yaptı. İki Oscar® ve bir Altın Küre adaylığı bulunan film, En İyi Animasyon dalında ilk Altın Küre’yi kazandı.

Yıldız yarışçı Şimşek McQueen ve benzersiz çekici Mater dünyanın ilk Grand Pri’sinde yarışmak için denizaşırı ülkelere giderler. Mater şaşırtıcı bir maceraya girişir: Uluslararası bir casus hikayesi.

Tür  : Animasyon / Komedi / Macera
Rating : TBD (Daha Sonra Belirlenecek)
Türkiye vizyon tarihi: 19 Ağustos 2011
Yönetmen    : John Lasseter
Yardımcı Yönetmen: Brad Lewis
Yapımcı    : Denis Ream
Müzik    : Michael Giacchino

ARABALAR 2 SESLENDİRME KADROSU

Diyalog Yönetmeni: ALİ EKBER DİRİBAŞ
Çevirmen: MURAT KARAHAN

SESLENDİRENLER
Mater                    OSMAN GİDİŞOĞLU
Şimşek McQueen                    YEKTA KOPAN
Finn McRoket                ALİ GÜL
Holley Shiftwell            GÜLEN KARAMAN
Miles Axlerod                ALTUĞ YÜCEL
Francesco Bernoulli            CEM YILMAZ
Brent Mustangburger            MURAT ATIL
Grem                    SEFA ZENGİN
Profesör Z                UFUK BİGAY
Acer                    MURAT SENOL
Sally                    BERNA BAŞER
Darrell Cartrip                RIZA KARAAĞAÇLI
Topolino Amca                    ENDER YİĞİT
David Hobbscap                    NÜVİT CANDANER
Luigi                    SEZAİ AYDIN
Otis                    AZİZ GÜNGÖR
Tomber                        AYBERK DİLMEN

YAN ROLLER
İSMAİL YILDIZ
ENDER YİĞİT
ALİ EKBER DİRİBAŞ
MERİH ERMAKASTAR
BORA SEVERCAN
MUNİS DÜŞENKALKAR
BAHTİYAR ENGİN
FARUK AKGÖREN
RÜÇHAN ÇALIŞKUR
ALİ DÜŞENKALKAR
AHMET ERES
CEYDA SARIOĞLU
OĞUZ ÖZOĞUL

Resimler:

Bir yanıt yazın