Suikast – The Conspirator

“THE CONSPIRATOR”

“Atlara Fısıldayan Adam” (The Horse Whisperer); “Bizi Ayıran Nehir” (A River Runs Through It); “Sıradan İnsanlar” (Ordinary People) gibi birçok filmde yönetmenliği ve oyunculuğu ile efsaneleşen Oscarlı yönetmen ROBERT REDFORD, son filmi THE CONSPIRATOR’da Altın Küre adayı güzel aktris  Robin Wright; Altın Küre adayı ve ‘X-Men Birinci Sınıf’, ‘Atonement’, ‘Wanted’, ‘Narnia Günlükleri’ filmlerinden tanıdığımız başarılı oyuncu James McAvoy ve 2 kez Oscar adayı olan Tom Wilkinson gibi birbirinden iyi oyuncularla çalışıyor.

Konu:

Abraham Lincoln suikastinden sonra, yedi adam ve bir kadın, başkanı, başkan yardımcısını ve içişleri bakanını öldürmek için komplo kurmak suçundan tutuklanır. Aralarındaki tek kadın Mary Surratt, John Wilkes Booth ve diğerlerinin buluşup eşzamanlı saldırıları hazırladıkları pansiyonun sahibidir. Henüz yeni avukat çıkmış Frederick Aiken onu askeri mahkeme karşısında savunmayı başlangıçta gönülsüzce kabul etmişken, dava ilerledikçe müvekkilinin suçsuz olabileceğini fark eder.

Yönetmen: Robert Redford
Oyuncular: James McAvoy, Robin Wright, Justin Long, Evan Rachel Wood, Tom Wilkinson, Alexis Bledel, Kevin Kline, Jonathan Groff, Norman Reedus
Vizyon Tarihi: 19 Ağustos 2011
Süre: 122 dk.
Senaryo ve hikaye: James D. Solomon, Gregory Bernstein
Görüntü Yönetmeni: Newton Thomas Sigel
Müzik: Mark Isham
Kurgu: Craig McKay
İthalat: Bir Film

Dağıtım: Tiglon

Resimler:

Bir yanıt yazın