Aşkın (500) Günü – 500 Days Of Summer

Kız ve oğlan tanışırlar. Çocuk aşık olur. Kız aşka inanmaz.

Peki ya sonra? Söylemeyi borç bilirim ki, bu bir aşk hikayesi değildir…Bu bir ‘oğlan kıza rastlar’ hikayesidir.
Konu:

Alışılmamış türde bir romantik komedi olan Aşkın 500 Günü’nde, aşkın gerçek olduğuna inanmayan Summer ve Summer’a aşık olan Tom’un hikayesini izliyoruz. Tom Summer’a ilk gördüğü anda aşık olmuştur. Artık ölene kadar onunla olması gerektiğine emindir. Fakat Summer aşka da ilişki yaşamaya da inanmamaktadır. Buna rağmen, adına arkadaşlık denemeyecek, komik ve eğlenceli olduğu kadar tutku ve ihtiras dolu bir ilişkinin içine girerler.

Türkçe Adı:  ” Aşkın (500) Günü ”
Yönetmen: Marc Webb
Senaryo: Scott Neustadter, Michael H. Weber
Oyuncular: Zooey Deschanel, Joseph Gordon-Levitt, Geoffrey Arend
Yapım: 2009, A.B.D.
Vizyon Tarihi: 09 Ekim 2009
Yapım: Fox Searchlight Pictures
Dağıtım: Tiglon

ZOOEY DESCHANEL ve JOSEPH GORDON-LEVITT’in başrollerinde oynadığı, müzik klibi yönetmeni olarak tanıdığımız  MARC WEBB’in filmi “Aşkın (500) Günü – (500) Days Of Summer” farklı kurgusu ve alıştığımız romantik filmlere getirdiği yeni duruşla son zamanların en çok göze çarpan romantik-komedi filmlerinden biri oldu. Vizyona girdiği ülkelerde ve Amerika’da da büyük beğeniyle karşılanan film beklenenin üzerinde bir gişe başarısı da yakaladı.

Soundtrack list’i ile radyo, müzik kanalları ve müzik severlerin de dikkatini çeken film, müzikleriyle de kendinden sözettiriyor.

“Kızla çocuk tanışır, çocuk kızı elinden kaçırır ve onu geri kazanmak ister. Milyonlarca kez duyduğumuz bir hikaye. Fakat bu sefer o kadar yaratıcı bir şekilde anlatılmışki..bu hikayeyi ilk kez dinlemişsiniz gibi hissettiriyor..”

“ Yönetmen Marc Webb’in müzik klibi ve ticari kliplerle gelen altyapısını stilistik ve canlı taktiklerle öne sürdüğü  – …bir dans sahnesi, mükemmel şarkı seçimleri, bölme ekranın dahice kullanımı – hem de ucuza kaçmayan bir anlatımla…”

Christy Lemire, AP

“Deschanel bu filmde kendini bulmuşa benziyor ve Summer karakterinin cazibesini, kaçamak ve ele avuca sığmaz hallerini büyüleyici şekilde yanıstabiliyor.”

Todd McCarthy, DAILY VARIETY

“Gerçekleri anlatan bir romantik komedi…”  – Matthew Belloni, ESQUIRE

“Dokunaklı ve etkili…” – Doris Toumarkine, FILM JOURNAL

“Gordon-Levitt, musallat olabilecek tiplemedeki bir karaktere doğru oranlarda duygu ve hassasiyet ekliyor…– Kirk Honeycutt, HOLLYWOOD REPORTER

“Bu komedi, yeterli miktarda kahkaha vadediyor…” – Kirk Honeycutt, HOLLYWOOD REPORTER

“Bir romantik komedinin rüyası…” – Peter Travers, ROLLING STONE

“Zekice, seksi&gerçekten eğlneceli” – Peter Travers, ROLLING STONE

“Leziz bir müzik harmanıyla gelen bir hediye paketi… Frederic ve Mary Ann Brussat, SPIRITUALITYANDPRACTICE.COM

http://www.foxsearchlight.com/500daysofsummer/

Bir yanıt yazın