Av Mevsimi

Av Mevsimi

Özet: Tecrübesi, sezgileri ve takipçiliğiyle tüm teşkilatın “Avcı” olarak bildiği Ferman (Şener Şen) ile yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez”…

Öldürülen genç bir kız onları uyuşturucu taciri Asit’le, Türkiye’nin en zengin adamlarından Battal Çolakzade’yle (Çetin Tekindor), kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı insanla karşı karşıya getirecektir.

Hayatını eşine adayan, onun hastalığıyla boğuşan Ferman, boşandığı eşi Asiye’ye (Melisa Sözen) tutkuyla bağlı İdris, yeni mezun ve bu dünyaya yabancı Hasan… Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını değiştirecektir.
Başrollerini Şener Şen, Cem Yılmaz, Çetin Tekindor, Melisa Sözen ve Okan Yalabık’ın paylaştığı, Yavuz Turgul’un Gönül Yarası’ndan 6 yıl sonra hayata geçirdiği projesi Av Mevsimi, 3 Aralık 2010 da Türkiye’de 340 kopyayla yaklaşık 700 salonda vizyona giriyor. Film aynı tarihte Almanya, Hollanda, Avusturya, Fransa, Belçika ve İngiltere’de de seyirciyle buluşacak.

Ukra İnşaat’ın katkılarıyla, Fida Film ve Profilm’in yapımcılığında çekilen Av Mevsimi’nin görüntü yönetmeni Uğur İçbak, sanat yönetmeni Sırma Bradley, kostüm tasarımcısı Gülümser Gürtunca. Filmin müzikleri ise Tamer Çıray tarafından hazırlandı.

Av Mevsimi’nin diğer rollerinde Rıza Kocaoğlu, Mustafa Avkıran, Nergis Çorakçı, Mahir İpek, Emine Umar ve Bartu Küçükçağlayan gibi, hem genç hem de deneyimli isimler yer alıyor.

Yapım Notları:

Av Mevsimi’nin çekimleri 20 Nisan 2010 tarihinde 80 kişilik kamera arkası ekibi ve 20 kişiden oluşan oyuncu kadrosuyla başladı. Çekimler 8,5 hafta sürdü. Çekimler aşamasında Lazca hocası, cinayet masası polisi, adli tıp doktoru, morg görevlisi, barmen, ritimci, aksiyon ekibi, cerrah, defin danışmanı ve olay yeri
inceleme görevlileri danışman olarak ekibin yanında yer aldı. Şener Şen, Cem Yılmaz ve Okan Yalabık atış talimi yapmak için poligonda çalıştı. Cem Yılmaz ve annesini oynayan Emine Umar, Birol Topaloğlu’yla birlikte diyalekt çalışmaları yaparken Battal, Hatun, Müslüm ve Vakkas’ı oynayan oyuncular özel olarak Adana diyalekti dersleri aldılar. Çekimler İstanbul’un Sütlüce, Kemerburgaz, Levent, Karaköy, Üsküdar, Kandilli, Asmalımescit, Eyüp, Beyazıt, Kuledibi, Cihangir, Şişhane, Bahçeköy, Yedikule, Beykoz, Ataşehir, Beyoğlu semtlerinde ve Çatalca Karamandere’de yapıldı.

Av Mevsimi filminin çekimleri 16 Haziran’da sona erdi.
Film 35 mm kamerayla, 316 kutu film kulllanılarak çekildi.
Film müziklerini Tamer Çıray yaptı. Ses ve miksaj çalışmaları Zound Türkiye tarafından İngiltere ve Türkiye bağlantılı olarak yapıldı. Filmin post prodüksiyonu ise 1000 Volt’ta gerçekleştirildi.

OYUNCULAR

ŞENER ŞEN FERMAN
CEM YILMAZ İDRİS
ÇETİN TEKİNDOR BATTAL
OKAN YALABIK HASAN
MELİSA SÖZEN ASİYE
RIZA KOCAOĞLU ASİT ÖMER
NERGİS ÇORAKÇI HATUN
MUSTAFA AVKIRAN MÜSLÜM
MAHİR İPEK MURAT ÖNEŞ
EMİNE UMAR CEVRİYE
ŞEFİKA ÜMİT TOLUN HİLAL
GAMZE SÜNER ATAY MÜZEYYEN
BARTU KÜÇÜKÇAĞLAYAN KAMURAN

YAZAN-YÖNETEN YAVUZ TURGUL
YAPIMCILAR MURAT AKDİLEK JEFFİ MEDİNA
UYGULAYICI YAPIMCI GÜLENGÜL ARLIEL
SORUMLU YAPIMCILAR ARDA ERKMAN EMRAH GAMSIZOĞLU
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ UĞUR İÇBAK
YARDIMCI YÖNETMEN AHMET KATIKSIZ
KURGU NİKO
SANAT YÖNETMENİ SIRMA BRADLEY
KOSTÜM TASARIM GÜLÜMSER GÜRTUNCA
CASTING TÜLİN BERK SULTAN ERTUĞRUL NİSAN TURGUL

Resimler:

Bir yanıt yazın