Memlekette Demokrasi Var

MEMLEKETTE DEMOKRASİ VAR
3 ARALIK 2010’DA SİNEMALARDA!

Yönetmenliğini Süleyman Nebioğlu’nun üstlendiği “Memlekette Demokrasi Var” adlı sinema filmi bu yılın politik güldürü türündeki tek filmi olarak izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor… Çekimleri İstanbul/Silivri’de yapılan ve Müjdat Gezen’in başrolünü oynadığı filmin diğer dev oyuncuları ise İlker Ayrık, Gülçin Santırcıoğlu, Sümer Tilmaç ve Nejat Birejik. Filmin konuk oyuncu listesinde ise iki önemli oyuncunun ismi yer alıyor: Şafak Sezer ve Tamer Karadağlı.
Adnan Menderes’i Yassıada’dan kurtarmaya kalkan bir delinin maceralarının anlatıldığı bu komedi filmi 3 Aralık 2010’da beyazperdede sinema izleyicisiyle buluşacak. Emrah Kolukısa’nın Menderes’i canlandırdığı filmde Müjdat Gezen köyün ‘en akıllı delisi’ Baradan rolüyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Baradan
100.000 çöp kibrit bulup, eczalarından bomba yapacak ve bir deniz altı dehlizinden geçerek bombayı Yassıada’da patlatacaktır. O kargaşada Menderes aynı dehlizden kaçacaktır.
Filmin yönetmeni Süleyman Nebioğlu’nun senaryosunu da yazdığı filmin yapımcılığını ise Dijital Sanatlar/Mustafa Uslu üstleniyor.

YAPIM ŞİRKETİ : DİJİTAL SANATLAR/NEO
YAPIMCI : MUSTAFA USLU
DAĞITIM ŞİRKETİ : UIP
YÖNETMEN : SÜLEYMAN NEBİOĞLU
SENARYO : SÜLEYMAN NEBİOĞLU
GÖRÜNTÜ YÖN. :
MUSTAFA KUŞÇU
SANAT YÖN. : ESRA ÇETİNKANAT
MÜZİK : UMP
KOPYA SAYISI : 170
SÜRE : 95 DK.
TÜRÜ : POLİTİK GÜLDÜRÜ
VİZYON TARİHİ : 3 ARALIK 2010
ÇEKİM YERİ : İSTANBUL
OYUNCULAR : MÜJDAT GEZEN (BARADAN), İLKER AYRIK (UZATMALI), GÜLÇİN SANTIRCIOĞLU (HURİYE), NEJAT BİRECİK (ALTINDİŞ), SÜMER TİLMAÇ (ANTEN), MUSTAFA ŞEN (BERBER), YAŞAR UZEL (KASAP), ERKAN ÜÇÜNCÜ (ARAP BAKKAL), YAKUP KONCA (İMAM), ERDEM BAŞ (JANDARMA), EMRAH KOLUKISA (MENDERES), ALİ TUTAL (BABA ALTINDİŞ), SİNEM ERGİN (ŞAZİMENT), BAŞAK ÜSTÜNDAĞ (GÜLİZAR) İLHAN DANER, ERDOĞAN
TUNCEL, ERCAN BOSTANCIOĞLU

KONUK OYUNCULAR: ŞAFAK SEZER (JANDARMA), TAMER KARADAĞLI (KAYMAKAM), SERKAN ŞENGÜL (JANDARMA)

Resimler:

Bir yanıt yazın