Babam İçin – Will

WILL – BABAM  İÇİN

ÖZET: 11 yaşındaki Will Brennan, ünlü İngiliz Kulübü Liverpool’un büyük hayranıdır. Will’in futbol bilgisi ve aşkı, okuldaki arkadaşlarının hepsinden fazladır.
Annesini birkaç yıl önce kaybeden Will’in hayatı, bir süredir kayıp olan, sorunlu babası Gareth’in bir anda ortaya çıkmasıyla değişir. Üstelik babasının elinde, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak Liverpool –A.C. Milan,
Şampiyonlar Ligi Final maçına iki bilet vardır!
Tekrar düş kırıklığına uğramak istemeyen Will, önceleri babasına tedbirli yaklaşır fakat Gareth bir daha gitmemek üzere geldiğini söyleyerek oğlunun güvenini tazeler. Hayat onlar için yeniden başlamıştır. Ancak ikili Türkiye yolculuğuna
çıkmadan önce Will’in babası aniden ölür ve Will yatılı okulda kalır. Maç biletleri ise müdirenin odasındaki kasada kilitli kalmıştır. Bu yolculuğu yapmaya karar veren Will, babasının anısı yaşatmak ve çok sevdiği Liverpool FC’nin yanında olmak için biletleri kasadan alarak kendi başına yola koyulur.
Will yolculuk sırasında, kendi ülkesindeki iç savaş sırasında yaşadığı trajik bir olay sonucu futbol oynamayı bırakan Alek adındaki Bosna’lı eski bir futbolcuyla tanışır. Umutsuz ve kendi sorunlarıyla yüzleşemeyen bir insan olan Alek, onlarca iş değiştirmiş, bugünlerde Paris’ten aldığı bir ticari kamyonu kullanmaktadır. Başlarda duyduğu isteksizliğe rağmen Alek, sonunda Will’in kahramanca yolculuğundan etkilenir ve kendini Will’in İstanbul hayaline kavuşturmaya yardım ederken bulur. Onları zorlu bir yolculuk beklemektedir.
Şampiyonlar Ligi Finali için İstanbul’a vardıklarında, onların umut hikayeleri dünyadaki milyonlarca kişinin kalbinde şiddetli bir şekilde yankılanmaktadır. Herkes basından onların hikayesini takip etmektedir. Hayat hakkında çok şey öğrendikleri yolculuğun sonunda, İstanbul’da hayallerini gerçekleştirirler. Vazgeçmeyi reddeden Will ve Alek, hayata olan inançlarını onarmış, kendilerine ve dünyaya hayal kurmak için asla geç olmadığını kanıtlamıştır.

HER HAYAL, BİR GÜN GERÇEK OLUR

“Will”in vermek istediği bir mesaj yok ama tüm dünyada barışa ve umuda aracılık etmek gibi mütevazı bir hedefi var! Bu proje, pek çok açıdan hayalimizdeki dünyaya bir adım daha yaklaşmanın ve hep daha iyisini aramanın çeşitli yollarını gösterdi bizlere.
Bunlardan biri Liverpollu futbolcu Jamie Carragher’ın kurduğu 23 Vakfı ile yaptığımız ortaklık. 23 Vakfı, Merseysi’deki gençleri futbol ve spor yoluyla koruyup topluma kazandırmayı amaçlıyor.
“Will”, çocuklar ve toplumlar için hala büyük bir tehlikeye dikkat çekiyor: kara mayınları! 1990’ların başında kara mayınları, Yugoslavya’dan Kamboçya’ya kadar pek çok ülkede milyonlarca insanın hayatını trajik biçimde etkiliyordu. Bundan kaygı duyan sorumlu insanlar, özel kuruluşlar ve hükümetler işbirliği yaparak 1997’de mayınları yasaklayan anlaşmayı imzaladı. Bilinçlenme, sosyal yardım ve mayın kaldırma programları sayesinde dünyadaki yeni kurbanların sayısı azalmaya başladı. Ne var ki sadece 2007’de bile 5.426 mayın ölümü gerçekleşti. Will, bu konudaki sosyal duyarlılığın artması için katkıda bulunuyor.
“Will”, ünlülerden para toplanması, sponsorlar vasıtasıyla elde edilen eğitim promosyonları, hayırsever kuruluşlar, yıldız futbolcular ve oyuncular vasıtasıyla bilincin artmasına ve kaynak oluşmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

LİVERPOOL F.C. VE ÖYKÜDEKİ ROLÜ

1892’de kurulan Liverpool F.C., tüm kulüplerden daha çok kupa kazanarak İngiliz futbol tarihinin en başarılı kulübü oldu. Kulüp, 18 kez lig şampiyonu olarak rekor kırdı. Ayrıca 7 federasyon kupası, 5 Avrupa kupası (İngiltere rekoru) ve birçok
kez Lig/Carling kupası kazandı. Uluslararası bir marka haline gelen Liverpool F.C., tesis ve ürünleriyle bu projeye katkıda bulunuyor. Üstelik milli yıldızları Steven Gerrard ve Jamie Carragher’ın filmde konuşmalı rolleri var.

SÜRE: 100 DK.
TÜRÜ:
DRAMA

Bir yanıt yazın