“Başka Dilde Aşk”

Başka Dilde Aşk
‘’Konuşmadan Anlaşabilir miyiz?’’

“Başka Dilde Aşk, bir örümcek gibi, kendi etrafına ağ ören ve kendini kendine kapatan insanların öyküsüdür.”

Yapımcılığını PPR’ın yaptığı, senaryosunu İlksen Başarır ile Mert Fırat’ın yazdığı filmde yönetmenliği yine İlksen Başarır üstlendi.

Saadet Işıl Aksoy, Mert Fırat, Emre Karayel, Lale Mansur, Timur Acar, Ayten Uncuoğlu, Metin Çoşkun, Şebnem Köstem, Tuğrul Tülek ve Tuna Kırlı’nın rol aldığı filmin senaryosu ve oyuncu kadrosu şimdiden büyük ilgi topladı.

İşitme engelli bir gencin çağrı merkezinde çalışan bir kıza aşık olmasını konu alan film, aşkın hiçbir engel tanımayacağını şiirsel bir dille anlatıyor.

Ülkemizde yaşayan dokuz milyon engelli insanın hayata katılması için çaba gösterilmesini ve bunun için kendi duyularımızı çalıştırmamız gerektiğini vurgulayan filmin gelirinin bir kısmı ülkemizde henüz geliştirilmeyen işitme engelliler için anaokulu projesine destek amaçlı kullanılacak. Aynı zamanda Türkiye Kürek Fedarasyonu ile ortak bir çalışma yaparak dünyada ilk kez engellilerin kürek sporuna kazandırılmasını ve onların spor – sosyal aktivitelerden diğer insanlar gibi yaralanabilmesini sağlıyor..

‘’BAŞKA DİLDE AŞK’’
46.ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ’NDE YARIŞIYOR

Başka Dilde Aşk, 7. Sanat tutkunlarını, sosyal sorumluluk konularında daha duyarlı olmaya davet eden mesajlarıyla da dikkat çekecek. Ülkemizde yaşayan dokuz milyon engelli insanın hayata katılması için çaba gösterilmesi gerektiğini vurgulayan filmin ekibi 1000 kelimeden oluşan işaret dili eğitim dvd sini de İşitme Engelliler Milli Federasyonu ile yaptığı ortak çalışma sonucunda ilk defa Türkiye’de dağıtıma hazır duruma getirdi .

Başka Dilde Aşk, işitme engelliler için Türkçe altyazılı olarak 18 Aralık’ta vizyona giriyor. Film, bu yönüyle de Türkiye’de bir ilke imza atmış olacak…

Senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini de üstlendiği ilk filmi ile Antalya Altın Portakal’da yarışacak olan İlksen Başarır şunları söyledi: ‘’Bir buçuk senede yazdığımız senaryoyu sonunda seyredebiliyor olmaktan çok mutluyuz. Daha önce bir sürü uzun metrajda çalışan bir ekip olmamıza rağmen kendi filmimizi yapmış olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışmaya katılan filmlerden biri olmak da bütün bu zorlu çalışmanın güzel bir karşılığı oldu. Bundan sonra merakla filmi izleyenlerin yorumlarını bekliyoruz.’’

Resimler:

Bir yanıt yazın