Başlangıç – Inception

BAŞLANGIÇ  “INCEPTION”

Ünlü yönetmen Christopher Nolan, orjinal bir  bilimkurgu aksiyon olan ve yeryüzünün heryerinde ve rüyaların mahrem ve sonsuz dünyasında gezinen “Başlangıç/Inception” filminde uluslararası bir oyuncu kadrosunu yönetiyor.
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.
Bu yaz, olay yeri, zihniniz olacak.
“Başlangıç/Inception”ın başrollerinde üç kez  Oscar® adayı olan Leonardo DiCaprio (“Blood Diamond,” “Aviator”), Oscar® adayı Ken Watanabe (“The Last Samurai”), Joseph Gordon-Levitt (“500 Days of Summer”), Oscar® ödüllü Marion Cotillard (“La Vie en Rose”), Oscar® adayı Ellen Page (“Juno”), Tom Hardy (“RocknRolla,” “Bronson”), Cillian Murphy (“Batman Begins”), Tom Berenger (“Training Day”), Dileep Rao (“Avatar”), ve iki Oscar® ödüllü Michael Caine (“Hannah and Her Sisters,” “The Cider House Rules”) yer alıyorlar.

“Başlangıç/Inception” filmi, Emma Thomas ile birlikte yapımcılığını da üstlenen  Christopher Nolan tarafından yazıldı ve yönetildi. Filmin yönetici yapımcıları Chris Brigham ve Thomas Tull, Jordan Goldberg ise ortak yapımcısı.
Nolan’ın kamera arkası ekibinde ise üç kez Oscar®’a aday gösterilen görüntü yönetmeni Wally Pfister (“The Dark Knight,” “The Prestige,” “Batman Begins”), yapım tasarımcısı Guy Hendrix Dyas (“Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull,” “Elizabeth: The Golden Age”), iki kez Oscar® adayı olan editör Lee Smith (“The Dark Knight,” “Master and Commander: The Far Side of the World”), Oscar® adayı kostüm tasarımcısı Jeffrey Kurland (“Bullets Over Broadway,” “Collateral”), ve Oscar® adayı  özel efektler süpervizörü Chris Corbould (“The Dark Knight”) yer alıyorlar.  Filmin müzikleri Oscar® ödüllü besteci Hans Zimmer (“The Dark Knight,” “The Lion King”) tarafından yapıldı.
Tüm dünyada 16 Temmuz 2010’dan itibaren vizyona girecek olan filmin Türkiye vizyon tarihi 23 Temmuz 2010.

www.baslangicfilm.com

Bir yanıt yazın