Vahşet Sapağı – Snarveien – Detour

“DETOUR (Snarveien) / VAHŞET SAPAĞI”

Ölmeden önceki son saatinizin internetten canlı yayınlandığını bilseniz, kaçabilir miydiniz?

Tüyler ürpertici gerçek olaylardan yola çıkan film, daha önce kısa korku filmlerine imza atmış Norveçli yönetmen Severin Eskeland’ın ilk uzun metraj filmi. Aynı zamanda oyunculuk, senaristlik ve  kurgu da yapan yönetmen, 2006 yılında Los Angeles Screamfest’te izleyici ödülü alan son kısa filmi “The Chamber” ile tanınmaktadır.  Yönetmen “DETOUR / VAHŞET SAPAĞI ” ile seyirciyi en derin korkularına yönlendiriyior.

Konu:

Norveç’e geri dönen Lina ve Martin’in arabayla seyahat ettiği yolun önü kesilmiştir.Polis, onlara İsveç ormanındaki kestirme bir yola sapmalarını söyler. Ancak peşi sıra yaşadıkları olaylar onları karanlık koruluklarda çaresiz bırakır, üstelik olanların hiçbiri tesadüfî gözükmemektedir. Lina ve Martin, kesintisiz bir şekilde gizli kamerayla görüntülendiklerinin ve internette canlı yayınlanan bir snuff filmde başrolü oynadıklarının farkında bile değildir.

Yönetmenin Biyografisi:

Severin Eskeland, 2009 yılında çektiği ilk uzun metraj filmi Detour’dan önce korku türünde çeşitli kısalara imza atmıştır. Kendisi aynı zamanda çok başarılı bir aktör, senarist, kurgucu ve yönetmendir. Çalışmaları arasında uzun metraj filmlerin yanı sıra reklam, müzik videoları, belgeseller ve kısa filmler de bulunmaktadır. Ancak korku türünün tutkunları onu en çok, 2006 yılında Los Angeles Screamfest’te izleyici ödülü alan son kısa filmi “The Chamber” ile hatırlamaktadır.

Oyuncular: MARTE GERMAINE,  CHRISTENSEN SONDRE,  KROGTOFT LARSEN,  JENS HULTÈN,  MALIN KING,  JEPPE BECK LAURSEN,  JOHAN HEDENBERG,  INGA D. HARRIE,  KNUT WALLE,  MIKKEL GAUP
Vizyon Tarihi: 06 Ağustos 2010
Süre: 78 dk.
Yapım yeri: Norveç
İthalat: Kalinos Film
Dağıtım: Tiglon

http://www.sfinternational.se/film/detour

Bir yanıt yazın