Boyun Eğmez – Unbroken

BOYUNEĞMEZ
UNBROKEN

Konu: Oscar® ödüllü Angelina Jolie, Olimpiyat oyuncusu ve savaş kahramanı Louis “Louie” Zamperini (Jack O’Connell)’nin olağanüstü yaşamını anlatan bu epik dramın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstleniyor. Louie, II. Dünya Savaşı’nda bir uçak kazasından sonra iki mürettebatla birlikte bir salda 47 gün boyunca yaşam mücadelesi vermiş, ardından da Japon Donanması tarafından yakalanarak savaş esirleri kampına gönderilmiştir.

Laura Hillenbrand’ın popüler kitabından (“Seabiscuit: An American Legend”) uyarlanan Unbroken, Zamperini’nin insan ruhunun dayanma gücünü konu olan inanılmaz ve ilham veren gerçek hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

Filmde O’Connell’ın yanı sıra, tutuklulukları sırasında beklenmedik bir dostluk kuran savaş esirleri Garrett Hedlund ve John Magaro’yu canlandıran Gleeson ve Wittrock ile Zamperini’nin erkek kardeşi Pete’i canlandıran Alex Russell ve esirler tarafından “Kuş” olarak bilinen acımasız kamp muhafızı karakteriyle ilk İngilizce sinema filmiyle Japon oyuncu Miyavi rol alıyor

Tür: Epik Dram
Yönetmen: Angelina Jolie
Senaryo Yazarları: Joel Coen & Ethan Coen, William Nicholson, Richard LaGravenese
Uyarlanan Kitabın Yazarı: Laura Hillenbrand
Yapımcılar: Angelina Jolie, Matthew Baer, Erwin Stoff,  Clayton Townsend
Sorumlu Yapımcı: Mick Garris
Oyuncular: Jack O’Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Finn Wittrock, John Magaro, Alex Russell, Miyavi
Vizyon tarihi: 20.02 2015

“Boyun Eğmez – Unbroken” için bir yanıt

Bir yanıt yazın