Büyükler 2 – Grown Ups 2

BÜYÜKLER 2
“GROWN UPS 2”

Arkadaşları ve onların çocuklarıyla birlikte olmak için ailesiyle birlikte memleketine taşınan Lenny (Adam Sandler); eskisiyle yenisiyle kabadayılar, çılgın otobüs şoförleri, ayyaş polisler ve partiye dalan kostümlü 400 kişi sayesinde deliliğin peşini bırakmadığını anlar.

Columbia Pictures, bir Happy Madison yapımı olan, Dennis Dugan’ın yönettiği Büyükler 2/ Grown Ups 2’yi sunar. Filmin başrollerinde Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade, Salma Hayek, Maya Rudolph, Maria Bello ve Nick Swardson yer alıyor.Yönetmen Dennis Dugan.  Yapımcılar Adam Sandler ve Jack Giarraputo. Senaryo Fred Wolf,  Adam Sandler  ve Tim Herlihy’ye ait.  Yürütücü Yapımcılar Barry Bernardi ve Allen Covert. Görüntü Yönetmeni Theo Van de Sande, ASC.  Set Tasarımcısı Aaron Osborne.  Editör Tom Costain. Kıyafet Tasarımcısı Ellen Lutter.  Filmin müziği Rupert Gregson-Williams’a ait. Musik Süpervizörleri Michael Dilbeck, Brooks Arthur ve Kevin Grady.

Geri döndüler – Adam Sandler, Kevin James, Chris Rockve David Spade Büyükler 2/ Grown Ups 2’de yaz neşesi için bir araya geldiler.

Sandler’ın köklü kariyerindeki en başarılı komedi olan 2010 yapımı Büyükler/ Grown Ups, kalabalıkları kahkahayla güldürüp dünya çapında 260 milyon dolardan fazla hasılat yaparak gişeleri kasıp kavurdu. Bir komedyen için görkemli bir başarı elde eden Sandler, Amerika’da da başka ülkelerde de aynı derecede sevildiğini kanıtladı –film, Amerika dışında 100 milyon dolardan fazla hasılat elde etti.

On yıldan beri birbiri ardına gişe rekorları kıran komedilerden sonra, Sandler daha önce hiç yapmadığı bir şey yapıyor: bir devam filmi.  Büyükler 2/ Grown Ups 2 Sandler’la işbirliği yaptığı sekizinci film olan yönetmen Dennis Dugan, zamanlamanın neden doğru olduğunu şöyle anlatıyor: “Herkesi tekrar bir araya getirmek çok heyecan vericiydi. Tüm karakterler ve aralarındaki ilişkiler çok zengin ve eğlenceliydi; onlara dair anlatacak daha bir sürü öykü olduğunu biliyorduk. Eski dostları ziyaret etmekten farkı yok.”

Chris Rock için, meslektaşı komedyenlerlere işbirliği yapmak, ortaya çıkacak filmin son derece eğlenceli olacağı anlamına geliyordu.  “Oyunbaz bir rekabet söz konusu,” diyor. “Spade’den daha komik olmak istedim. Spade, Kevin’den; Kevin de Adam’dan daha komik olmak istiyor. Komedyenseniz, buna engel olamıyorsunuz. İşin güzel yanı, birbirimizi gerçekten daha komik hale getiriyor olmamız.”

ADAM SANDLER, Lenny Feder rolüyle geri dönüyor. Bir zamanlar Hollywood’un büyük isimlerinden biri olan Lenny’nin memleketine yaptığı ve eski dostlarıyla bir araya gelmesini sağlayan yolculuk, hayatta asıl önemli olan şeyleri görmesini sağladı. Lenny, bu dersi aklından çıkarmadı. Dugan “Lenny, Hollywood menajerliğini bıraktı ve ailesiyle birlikte memleketine taşındı,” diye açıklıyor. “Çocuklarını Hollywood’un çılgınlığı yerine normal bir ortamda yetiştirmek istiyor.”

KEVIN JAMES, filmde en büyük korkusuyla yüzleşmek zorunda kalan Eric Lamonsoff’u canlandırıyor. “Filmdeki unsurlardan biri de, karakterlerin gençlik günlerini tekrar yaşamak istemeleri. Şimdi büyüdükleri için, gençken baş etmedikleri şeylerle yüzleşiyorlar,” diyorJames.“Canlandırdığım karakter, geçmişte taşocağındaki dev yamaçtan hiç atlamamış. Lenny ve diğerleri bunu sürekli kafama kakıyorlar… bu sınav karşıma çıktığında, iki seçeneğim var: ya gençliğimde hissettiğim korkunun üstesinden geleceğim… ya da bir lokantaya gidip yemek yiyeceğim.”

CHRIS ROCK bir kez dahaKurt McKenzie rolünü canlandırıyor. İlk filmde ev erkeği olan Kurt, Büyükler 2/ Grown Ups 2‘de işe dönüyor– ama bu, pek fark edilmiyor. “Kablo tesisatçılığı yapması gerekiyor ama– tüm kablo tesisatçıları gibi – mümkün olduğu kadar işten kaytarmanın yolunubulmuş,” diyorRock. “Size zaman dilimini veriyor– ‘on iki ile dört arası bir saatte geleceğim’– sonra da kapıya bakamayacağınız anı kollayıp o an geliyor. Kapıyı çalıp cevap alamayınca, tamam – not bırakıp başka güne erteliyor.”

DAVID SPADE’in canlandırdığı Marcus Higgins, Büyükler 2/ Grown Ups 2’de biraz daha iyi durumda.  “İlk filmde, istediği bekâr ve özgür hayatın, eş ve çocuk sahibi arkadaşlarınınki kadar tatmin edici olmadığını keşfetti,” diyor. Devam filminde, özgür ve rahat hayatın sandığı kadar özgür ya da rahat olmadığını anlıyor – varlığından haberdar olmadığı bir oğlu olduğunu ve kendisiyle zaman geçirmek için yanına geleceğini öğreniyor. Çocuk 18 yaşında, iri yarı ve biraz da kindar.”

NICK SWARDSON, Nick rolüyle kahkahalar attırmaya hazırlanıyor.  “Bu filmde bunca harika insanla birlikte çalışacağım için çok heyecanlıydım,” diyor. “Birlikte çalışacağımı hayal bile edemeyeceğim insanlar. Bu film gerçekten çok eğlenceli ve deli dolu; bir parçası olduğum için çok mutluyum.”

Bir yanıt yazın