Çatlak Film – Movie 43

ÇATLAK FİLM
MOVIE 43

PRODÜKSİYON HAKKINDA
Birbirinden bağımsız 11 kısa filmin, konuları bağlayarak “Çatlak Film”de anlatılması aslında bir ilk değil. 1977 yılında kısa filmlerin bir araya getirilmesi fikri yönetmen John Landis ve senaristler David Zucker, Jim Abrahams ve Jerry Zucker’den çıkıyor. Ve absürt komedi türündeki ilk film olan “The Kentucky Fried Movie”yi yapıyorlar. “Çatlak Film” in oluşturulmasında da “The Kentucky Fried Movie”den esinleniliyor ve ortaya 11 kısa filmden oluşan absürt komedi türünde bir film çıkıyor. Filmin kastı oluşturulurken ajanslara senaryo yollanmış fakat ajanslar çılgın olarak nitelendirdikleri senaryoları oyuncularına iletme konusunda çekinmişler. Tanıdık oyuncu arkadaşlarıyla işe başlayan ekip zamanla filmin oyuncularını da toparlamış. Filmin ilk çekilen kısa filmi Kate Winslet ile Hugh Jackman’ın rol aldığı “The Catch” olmuş. Dolayısıyla da rollerini ilk kabul edenler Kate Winslet ve Hugh Jackman olmuştur.

KÜNYE
Tür Komedi
Dili İngilizce

Çatlak Film / Movie 43 birbirinden bağımsız 11 kısa filmin bir araya getirilmesinden oluşan bir absürt komedi.

THE CATCH
Yönetmen: Peter Farrelly
Oyuncular: Hugh Jackman, Kate Winslet
Kate Winslet kendisine anlatıldığı kadar mükemmel olan ama hiç tanımadığı bir erkekle (Hugh Jackman) akşam yemeğe çıkar. Bu erkek hem bekar, hem yakışıklı, hem de başarılı biridir. Bu kusursuz gibi görünen adamın sadece bir kusuru vardır.
HOMESCHOOLED
Yönetmen: Will Graham
Oyuncular: Liev Schrieber, Naomi Watts, Jeremy Allen White
Çocuklarına evde eğitim vermeye çalışan ailenin, çocuklarına yaptığı işkenceyi anlatan bir komedidir. Bu kısa filmi izlerken çocuğun acınacak haline kahkahalarla gülüyorsunuz.
THE PROPOSITION
Yönetmen: Steve Carr
Oyuncular: Chriss Pratt, Anna Faris, JB Smoove
Pikniğe çıkan çiftin romantizmini anlatan filmde diyaloglar ve çiftin başına gelenler komedi türünde anlatılmaktadır.
VERONICA / CVS
Yönetmen: Griffin Dunne
Oyuncular: Emma Stone, Kieran Culkin
Genç çiftin ilişkisini anlatan kısa filmde, sihirli fasulyeler yüzünden kavga eden bu ikilinin komik hikayesi izleyenleri kahkahalara boğuyor.
ROBIN’S BIG SPEED DATE
Yönetmen: James Duffy
Oyuncular: Jason Sudeikis, Justin Long, Leslie Bibb, Uma Thurman, Kristen Bell, Bobby Cannavale, John Hudgman
Bir çiftin çöpçatan partisine katılmasıyla yaşadıklarını konu alan kısa filmde herkes kıyafetlerini bilinen süper kahramanlardan seçmesi gerekiyor.
TRUTH OR DARE
Yönetmen: Peter Farrelly
Oyuncular: Halle Berry, Stephan Merchant, Nicole “Snooki” Polizzi
“Truth or Dare” yine birbirini tanımayan bir çiftin ilk randevusunu konu alıyor. Aralarında soğukluğu yok etmek için Halle Berry doğruluk mu cesaret mi isimli oyununu oynamak ister ve olan olur. Bu oyun ile birbirlerinin sınırlarını aşırı zorlayacaklardır.
HAPPY BIRTHDAY
Yönetmen: Brett Ratner
Oyuncular: Gerard Butler, Johnny Knoxville, Seann William Scott
Bir cüce cinin yapabileceklerini hiç düşündünüz mü? Boyu uzun olduğu için avantajın kendisinde olduğunu düşünenler, bu kısa filmi izledikten sonra yanıldıklarını anlayacaklar.
i-BABE
Yönetmen: Steve Brill
Oyuncular: Richard Gere, Kate Bosworth, Jack McBrayer, Aasif Mandvi
Şirket toplantısında firma sahibine yeni ürün tanıtılır. Yeni ürün çok fonksiyonlu bir mp3 oynatıcısıdır. Ürünü tasarlayanlar mp3’ün fonksiyonlarında bir hayli yaratıcı davranmışlardır.
MIDDLE SCHOOL DATE
Yönetmen: Elizabeth Banks
Oyuncular: Chloe Grace Moretz, Christopher Mintz Plasse, Patrick Warburton, Jimmy Bennett
Ergen bir oğlan ve kızlar… Bu zamanda erkekler kızları anlayamaz ve kızların nasıl olduklarını hep sorgularlar. Ortaokulda okuyan bir oğlanın kızlarla ilgili yaşadıklarını komedi türde anlatan bir film.
BEEZEL
Yönetmen: James Gunn
Oyuncular: Elizabeth Banks, Josh Duhamel
Çıktığınız erkeğe aşık oldunuz ve bir gün sizi kedisi ile tanıştırır. Kadın İşlerin yolunda gitmeyeceğini çabuk anlar çünkü adam kedisine çok bağlıdır. Aşkı ile arasına giren kediden nasıl kurtulursunuz?
VICTORY’S GLORY
Yönetmen: Rusty Cundieff
Oyuncular: Terrence Howard
NBA Oyuncuları: Larry Sanders, Jared Dudley, Corey Brewer
Maça çıkacak kötümser basketbol oyuncularını motive etmek koçlarına kalacaktır.

Bir yanıt yazın