Çılgın Doğumgünü – 21 and Over

SİNOPSİS: Jeff Chang ( Justin Chon), her zaman kendisinden bekleneni fazlasıyla yapmış çalışkan bir kolej öğrencisidir. Jeff’in en yakın arkadaşlarından Casey’nin karakteri (Skylar Astin) ise onunkinin tam tersidir ve tam bir çılgındır. Miller (Miles Teller) ise ikisini dengeleyen bir karaktere sahiptir. Birbirlerinin her yönünü tamamlayan bu üçlü, bu yüzden çok yakın arkadaşlardır.
Casey (Skylar Astin) ve Miller (Miles Teller), Jeff’in 21. doğum günü için Northern Pacific Üniversitesi’ne gelerek Jeff’e süpriz yaparlar. İki arkadaşının da gazıyla o gece yapmak istediği her şeyi yapmaya karar veren Jeff, ertesi gün gitmesi gereken görüşmeyi bile unutur. Bir bira derken, bütün gecesi kaosa dönen Jeff ile arkadaşlarının başına gelmeyen kalmayacaktır.
PRODUKSİYON HAKKINDA
Yapımcı David Hoberman ve Todd Lieberman “Çılgın Doğumgünü” ile uzun süredir hayran oldukları senarist Jon Lucas ve Moore ile birlikte çalışma şansı yakalamışlardır. Kendi tecrübelerinden faydalanarak “Hangover” filmini yazan senaristler Jon Lucas ve Moore, “Çılgın Doğumgünü” filminin senaryosunu farklı oluşturmuşlar. Olaylar dizisinden oluşan “Çılgın Doğumgünü” için yazarlar, yirmi bir yaşına girerken filmde yaşananlar kadar çılgınca şeyler yapmadıklarını itiraf ediyorlar.
On altı ve on yedi yaşın, Amerikalı gençler için önemini vurgulayan yazarlar, yirmi bir yaşın Amerika’da ki gençler için daha önemli olduğunu belirtiyorlar. Yirmi bir yaşına giren her birey için kısıtlamalar kalktığından, artık yirmi bir yaşında olmanın öneminin farkındalar. Bu tadın hiçbir yaşta tekrar yakalanamayacağına inanıyorlar. Tüm bu düşünceleri doğrultusunda da “Çılgın Doğumgünü” filmini oluşturduklarını belirtiyorlar.

21 AND OVER
Tür Komedi
Süre 93 dk.
Yapım Yeri ve Yılı ABD, 2013
Dili İngilizce
İthalat ve Dağıtım Pinema
OYUNCULAR VE EKİP
Yapımcılar David Hoberman
Ryan Kavanaugh
Todd Liebermann
Yürütücü Yapımcı Jason Beckman
Jason Colodne
Jason Felts
Jon Lucas
Yan Luo
David Manpearl
Ortak Yapımcılar Adam Field
Yapım Tasarımı Jerry Fleming
Senaryo Jon Lucas
Scott Moore
Yönetmen Jon Lucas
Scott Moore
Kasting Nancy Nayor
Stephen Salamunovich
Kostüm Tasarımı Christine Wada
Müzik Lyle Workman
Oyuncular Miles Teller (Miller)
Skyler Astin (Casey)
Justin Chon (Jeff Chang)
Sarah Wright (Nicole)
Jonathan Keltz (Randy)
François Chau (Dr. Chang)

Resmi Site: http://21andovermovie.tumblr.com/
Facebook: http://www.facebook.com/21andOver

Bir yanıt yazın