Dikkat Bebek Var – What to Expect When You’re Expecting

DİKKAT BEBEK VAR

ÖZET

Birçok kere yılın en çok satan kitabı unvanını alan ve tüm dünyada 35 milyon adet satan dizi halinde yayınlanan kitapların ilki olan “Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler”den uyarlanan Dikkat Bebek Var, eli kulağında olan ebeveynlik görevlerinin güçlükleri nedeniyle, kesişen hayatları altüst olan beş çift hakkında, muhteşem ve dokunaklı bir komedi filmi.

Sonunda bir aile kurma sevinciyle havalara uçan televizyon sağlık programı gurusu Jules ve dans programı yıldızı Evan, yüksek tempolu ünlü hayatlarının hamileliğin sürpriz talepleri karşısında hiçbir şansının olmadığını keşfeder. Çocuk delisi yazar ve çocuk savunucusu Wendy, hamilelik hormonları vücudunu altüst edince kendine özgü militan anne tavsiyesinin tadına bakarken, kocası Gary de kendisinden çok daha genç, servet avcısı karısıyla ikiz bebek bekleyen, baskın karakterli ve rekabetçi babası tarafından saf dışı bırakılmamaya çalışmaktadır. Fotoğrafçı Holly çocuk evlat edinmek için dünyanın öbür ucuna gitmeye hazırdır ama kocası Alex o kadar emin değildir ve yeni babaların bütün olayı olduğu gibi anlattığı “herifler” destek grubuna katılarak yaşadığı korkuyu yatıştırmaya çalışır. Seyyar yiyecek arabalarında çalışan ve birbirlerine rakip olan şefler Rosie ve Marco arasındaki sürpriz tek gecelik ilişki beklenmedik bir soru doğurur: İlk randevunuzdan önce bebek gelirse ne yaparsınız?

Evrensel ve öngörülemeyen konuları ele alırken çok renkli sahneler sunan Dikkat Bebek Var, dünyaya çocuk getirme konusunda bütün teşebbüslerde ve zaferlerde mizah ve eğlence buluyor. Filmin başrollerinde Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Elizabeth Banks, Chace Crawford, Brooklyn Decker, Ben Falcone, Anna Kendrick, Matthew Morrison, Dennis Quaid, Chris Rock, Rodrigo Santoro, Joe Manganiello, Rob Huebel, Tom Lennon ve Amir Talai oynuyor. Filmin yönetmenliğini Kirk Jones, senaristliğini Shauna Cross ve Heather Hach üstlenirken Heidi Murkoff’un yazdığı “Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler” kitabında dayanıyor. Lionsgate, Alcon Entertainment ile iş birliğiyle filmi sinema severlerle buluşturuyor (Phoenix Pictures yapımı, Lionsgate yapımı bir Kirk Jones filmi).

Vizyon tarihi: 18 MAYIS 2012
Oyuncular: Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Brooklyn Decker, Elizabeth Banks, Anna Kendrick, Matthew Morrison, Rodrigo Santoro, Dennis Quaid, Ben Falcone, Chace Crawford, Chris Rock, Joe Manganiello
Senaryo: Shauna Cross, Heather Hach, Heidi Murkoff
Yönetmen: Kirk Jones

Bir yanıt yazın