Ender’s Game: Uzay Oyunları – Ender’s Game

ENDER’S GAME
Uzay Oyunları

Bir Gavin Hood Filmi

Yakın bir gelecekte, düşmanca bir uzaylı ırkı olan Formic’ler Dünya’ya saldırmıştır. Efsanevi Uluslararası Filo Komutanı Mazer Rackham (Ben Kingsley)’ın kahramanlıkları olmasaydı, herşey yok olmuş olabilirdi. Bir sonraki saldırıya karşılık hazırlık yapan muteber Albay Hyrum Graff (Harrison Ford) ve Uluslararası Ordu, geleceğin Mazer’ını bulabilmek için yalnızca en iyi olan genç ve taze beyinleri eğitmektedir.

Ender Wiggin (Asa Butterfield) isimli utangaç fakat bir o kadar da stratejik yetenek sahibi olan çocuk, bu seçkin askerler arasına alınır. Savaş Okulu’na vardıklarında, Ender giderek artan zorlu eğitimleri ve simülasyonları ustalıkla ve hızlıca geçerek diğerlerinden ayrılır ve saygılarını kazanır. Ender kısa zamada Graff tarafından ordunun yeni umudu olarak ilan edilir ve bu da Komutanlık Okulu’na yükselmesine sebep olur. Burada bir kez daha Mazer Rackham’ın eğitiminden geçer ve Dünya’nın geleceğini belirleyip, insan ırkını korumak için askerlerini komuta etmeyi ve destansı bir savaşa girer.

Film, ORSON SCOTT CARD’ın çok satanlar listesinde başı çeken ödüllü romanı ENDER’S GAME’den uyarlama. Kitap serisi Türkiye’de Altıkırkbeş Yayınları tarafından yayınlandı. Bu efsanevi maceranın başrollerinde Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Ben Kingsley, Viola Davis, Abigail Breslin ve Harrison Ford gibi ödüllü ve usta oyuncularla genç yıldızlar yer alıyor.

Oyuncular Harrison Ford, Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Viola Davis, with Abigail Breslin and Ben Kingsley
Yönetmen Gavin Hood
Senaryo Gavin Hood
Orson Scott Card’ın  ‘Ender’s Game’ isimli aynı romanından uyarlama
Yapımcılar Gigi Pritzker, Linda McDonough, Alex Kurtzman, Roberto Orci, Robert Chartoff,
Lynn Hendee, Orson Scott Card ve Ed Ulbrich
Yürütücü Yapımcılar Bill Lischak, David Coatsworth, Ivy Zhong, Venkatesh Roddam,
Ted Ravinett, Deborah Del Prete ve  Mandy Safavi
Süre: 114 dk.
08 Kasım’da Sinemalarda

Facebook:  www.facebook.com/EndersGameTurkiye
Twitter:  https://twitter.com/Medyavizyon

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157637267659014″]

Bir yanıt yazın