Entelköy Efeköy’e Karşı

BİR EGE DEPİĞİ, YÜKSEL AKSU’NUN BEKLENEN FİLMİ “ENTELKÖY EFEKÖY’E KARŞI”
2 ARALIK’TA SİNEMALARDA!

Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği, “gülmekten eşek depmişe döndüren” doğa sorunlarına duyarlı organik komedi “Entelköy Efeköy’e Karşı”, 2 Aralık 2011, Cuma günü vizyona girecek! Yüksel Aksu’nun 2. sinema filmi “Entelköy Efeköy’e Karşı”nın; Anadolu’nun bağrından çıkan bol kahkaha dolu hikayesi, pek çok şehirde aynı anda sinemaseverlerle buluşacak!

Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm Türkiye’ye ait Anadolu komedisi “Entelköy Efeköy’e Karşı”; tuhaf, farklı, samimi, doğal hikayesiyle tüm Türkiye’yi kucaklamaya hazırlanıyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun üstlendiği “Entelköy Efeköy’e Karşı”, şehir yaşamından bıkarak yeni bir yaşam kurmak için bir Ege köyüne yerleşen ekolojik aktivistlerin, köyde kurulacak termik santrali engelleme çabaları sırasında köylülerle aralarında geçen komik olayları anlatıyor.

GalataFilm yapımı olan filmin kadrosunda, Şahin Irmak (Muhtar Ali), Ayşe Bosse (Katrin), Emin Gürsoy (Aşırı Mustafa), Recep Yener (İmam Adem), Ayla Arslancan (Kocana), Ümit Olcay (Enes), Hamit Demir (Alper), Engin Akın (Gülnihal), Coco Erdinç (Kahveci), Sarı Sadettin (Aza) ve Ali Sinan Demirkale yer alıyor. Filmin sürpriz ismi ise Bulutsuzluk Özlemi grubunun solisti Nejat Yavaşoğulları. Aksu’nun ilk filmi “Dondurmam Gaymak”ta olduğu gibi, köy halkı da filmde birçok farklı rolde sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Çekimleri sırasında birçok sürpriz konuğu da ağırlayan filmde; Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, Devlet Eski Bakanı Yüksel Yalova ve Bulutsuzluk Özlemi gibi isimler konuk oyuncu olarak rol aldı.

Yerel ama evrensel film “Entelköy Efeköy’e Karşı”; 2 Aralık 2011, Cuma günü sinemalarda!
“ENTELKÖY EFEKÖY’E KARŞI”
Bir grup ekolojist aktivist, mütevazı bir Ege köyüne yerleşir. Amaçları doğayla baş başa yaşam için ekolojik bir köy kurmaktır. Köyde bir termik santral kurulması gündeme gelince olaylar ilginç ve komik bir hal alır. “Entelköy Efeköy’e Karşı”, aktivistlerin köy sakinleri ile aralarında geçen komik ve çarpıcı olayların öyküsüdür.
Metropolde yaşamanın yarattığı keşmekeşten kurtulup, hep hayalini kurdukları doğayla baş başa bir yaşam sürmek isteyen bir grup ekolojist, Ege’de bir komün köyü inşa ederler. Kentli ekolojistlerin köylerine yerleşmelerinden dolayı çok memnun olan köy halkı, artık hiçbir işe yaramayan kıraç tarlalarını ve eski evlerini değerinden fazla fiyata aldıkları için aktivistleri büyük bir sevgiyle karşılar.
Her şey yolundadır, ta ki bölgeye kurulması gündemde olan termik santral kararı onaylanana kadar… Termik santral ile birlikte eski köylüler ile köyün yeni sakinleri aktivistler arasında ilginç bir süreç başlar ve olaylar karşılıklı protestoyla tam bir komediye dönüşür.

Şahin IRMAK: Muhtar Ali
Ayşe BOSSE: Katrin
Emin GÜRSOY : Aşırı Mustafa
Recep YENER : İmam Adem
Ayla ARSLANCAN : Kocana
Ümit OLCAY : Enes
Hamit DEMİR : Alper
Engin AKIN: Gülnihal
Nejat YAVAŞOĞULLARI : Nejat
SELAHATTİN YUSUF : Kaymakam            :
CLAUDİA ROTH : Claudia Roth
YÜKSEL YALOVA : Bakan
VE EGE HALKI

YÖNETMEN: Yüksel AKSU
YAPIMCI: Muharrem GÜLMEZ – Taha ALTAYLI
YAPIM ŞİRKETİ: GalataFilm
SENARYO: Yüksel AKSU
PROJE DANIŞMANI : Üstün Barışta
OYUN TASARIM: Memet Ali ALABORA
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Ercan YILMAZ
SANAT YÖNETMENİ : Gülay DOĞAN
UYGULAYICI YAPIMCI: Aksel KAMBER
YARDIMCI YÖNETMEN : Yağız Alp AKAYDIN

Bir yanıt yazın