Eş Ruhumun Eş Zamanı

EŞ RUHUNUZU BULMAYA HAZIR MISINIZ?

TÜRKİYE’NİN İLK KUANTUM FİLMİ OLAN
“EŞ RUHUMUN EŞ ZAMANI” 3 ŞUBAT 2012’DE VİZYONA GİRİYOR

Günlük yaşamda eş ruhunu bulamamaktan yakınanlar, kendi iç dünyasında hesaplaşmalar yaşayanlar, mutluluğu ve huzuru arayanlar, gizli güçlerin kendisine yardım eli uzatmasını bekleyenler…
3 Şubat 2012’de bu soruların cevaplarını kendi içinde bulacağınız “EŞ RUHUMUN EŞ ZAMANI” sinema filmi, 200 kopya ile Türkiye’de vizyona giriyor.
Sevginin, pozitif  düşünmenin  insan yaşamına etkilerini  gözler önüne seren gizemli bir öykü…
Aşk’ın tanımını değiştirecek olaylar zinciri…
Duyguları harekete geçirecek ve izleyenleri kendi yaşamını sorgulamaya itecek eş zamanlar…
Sinema tutkunlarını romantizmin ve gizemin içine sürükleyecek muhteşem bir sinema şöleni : EŞRUHUMUN EŞ ZAMANI…

KUANTUM KONUSUNDA ÇEKİLEN İLK TÜRK FİLMİ
Bu film hayatı anlamanın, sevgiyi yakalamanın, eş ruhunu bulmanın yöntemlerini merak edenlerin buluşma noktası olacak.
Yapımcı ve yönetmenliğini, Türkiye’de kuantum teknikleri konusunda yaptığı çalışmalarla başarısını tescilleyen bir isim, bu konuda gerçek bir duayen R. Şanal Günseli üstleniyor. Senaryosunu R. Şanal Günseli ve Işık Elçi Günseli’nin birlikte kaleme aldığı,sanat dünyasının usta isimleri Musa Uzunlar ve Deniz Seki’nin konuk oyuncu olarak yer aldığı filmde Aylin Kabasakal, Uğur Çavuşoğlu, Zeynep Utku, Melisa Nalçak, Hakan Korkmazyürek,Tuğçe Ersoy, Güzin Usta, Bedia Ener, Görkem Demirkan, Alasu Günseli, Polat Emirhan Canik ve Gül Yerlikaya rol alıyor.

MUSA UZUNLAR VE DENİZ SEKİ KONUK OYUNCU
Konuk oyuncu olarak yer alan Deniz Seki kendi sanatçı kimliğiyle filmde rol almasının yanı sıra bestesi ve sözleri kendisine ait bir şarkıyı da seslendiriyor. Deniz Seki sanatçı kimliğiyle filmde de “İyi bir ilişki istediğimiz halde neden mutsuz ilişkileri kendimize çekiyoruz” sorusunun cevabını da arayacak.
Filmin bir diğer konuk oyuncu Musa Uzunlar ise bu kez tüm kalıpları yıkıyor. Kötü adam karakterleriyle bütünleşen oyuncu bu kez sevenleri bir araya getirmeye çalışan bir melek olarak beyazperde de yerini alıyor.
GERÇEK BİR EŞRUH HİKAYESİ…
Hayatlarında aynı şeyleri yaşayan bir kadın ve bir erkek … Evleniyor, boşanıyor ve bir oğulları oluyor. Geçmiş korkularının gölgeleri onları hep izliyor. Ama onlar yılmadan , pes etmeden umutla yollarına devam ediyor. Bir süre sonra kendilerini bir masal dünyasının içinde buluyorlar. Rastlantıların eli onlar için çalışmaya başlıyor.

AFİŞE SEYİRCİ KARAR VERDİ

Bir yıldır senaryo, hazırlık, çekim, montaj ve tanıtım aşamaları süren  filmin fragmanı ve montajı Mine Bıçak, R.Şanal Günseli ve Işık Elçi tarafından Şafak Film Stüdyolarında yapıldı.
Yaklaşık 4 haftalık bir çalışma sonrası hazırlanan filmin afişi filmin hikayesine uygun olarak tasarlandı. Işık Elçi, R.Şanal Günseli ve Kent İletişim firması ortaklaşa olarak 3 afiş hazırladı. Filmin afişi facebook ve twetter’da yayınlanarak seyircilerin beğenisine sunuldu. Yapılan bu üç afiş arasında facebook üzerinde oylama yapıldı.Ve en fazla oyu alan afiş görücüye çıktı.

Bir yanıt yazın