Eyyvah Eyvah 2

EYYVAH EYVAH 2

Filmin Konusu: Serinin birinci filminde, babası Ali Rıza Şeker’i bulan Hüseyin için artık halledilmesi gereken tek bir şey kalmıştır; o da Geyikli’deki sevdalısı hemşire Müjgan’a kavuşmak ve Firuzan ablasının hediye ettiği yüzüğü verip Müjgan’ın kalbini kazanmak.
Can dostu Firuzan ablası, babası Ali Rıza Şeker ve terzi Ramiz ile beraber Geyikli’ye yola çıkan Hüseyin, bu serüvende de hayatının Eyyvah Eyvah zamanlarını Firuzan ile paylaşacak. Onlar artık bu yolda beraberlerdir.
Babası Ali Rıza Şeker ve dostu Firuzan’la birlikte Müjgan’a koşan Hüseyin’i bu filmde de  ilk filmdeki gibi bir çok sürpriz beklemektedir.
Hüseyin’in yolunu gözleyen dedesi ve ninesinin, yıllar sonra çıkıp gelen baba Ali Rıza Şeker’in ve diğer kahramanların yeni hikayesini bize yine klarnet anlatacak.

İlk filmin son sahnesi çekildiğinde, hikayenin devam filmine de karar verilmişti. EYYVAH EYVAH’ı 2.459.815 kişi izlerken, Ata Demirer, Hüseyin ve Firuzan’ın maceralarının devamını yazmaya başlamıştı.

27 Şubat 2010’da vizyona giren EYYVAH EYVAH, 39 hafta boyunca vizyonda kaldı ve onun gösterimi devam ederken ekip Çanakkale’nin Geyikli Beldesi ve Bozcada civarında  EYYVAH EYVAH 2’nin çekimlerini tamamladı.

Filmin çekimleri 6 hafta sürdü ve ana kadro dışında büyük çoğunluğu bölge halkından oluşan 1.200 kişi rol aldı.

İlk filmde olduğu gibi Alman Stunts Universal ekibi çeşitli aksiyon sahnelerinin tekniği için setteydi.

Filmin önemli karakterlerinden biri olan “Şans”, Çek Cumhuriyeti’nden gelen iki köpek tarafından canlandırıldı. Nessy ve kardeşi Jock filmde “Şans” olarak rol aldı.

Serkan Çağrı ve ekibi, bu filmde de setteydi. Ekip, çekimler boyunca müzisyen rolündeki oyuncalara eğitim vermeye devam etti.

EYYVAH EYVAH 2’nin özgün müziklerini ilk filmde olduğu gibi Fahir Atakoğlu yaptı.
Filmin post prodüksiyon işlemleri Sinefekt’te, ses tasarımı ise İmaj’da yapıldı

Resimler:

Bir yanıt yazın