Frank

Frank Bir Lenny Abrahamson filmi.

FİLMİN KONUSU: The Soronprfbs grubu alternatif müzik dünyası için bile aykırı tiplerden oluşmuş bir gruptur.

Parlak ancak güç bela ayakta duran grup, dengesiz ve karizmatik bir müzik dâhisi olan Frank’in etrafında toplanmıştır. Frank’in en ayırt edici özelliği kafasından hiç çıkarmadığı maskesidir. Grupta ona en yakın isim hırçın Clara’dır. Ana akım müziğin tam anlamıyla bir anti-tezi olan Clara ile birlikte grubun diğer üyeleri Nana, Moe-Tucker ve Baraque’dir.

Grubun klavyecisi kendisini boğmaya kalkışınca, ekibe Jon katılır. Kendini müzikal anlamda oldukça yaratıcı sanan Jon aslında sıradan yetenekleri olan, tekdüze kasaba yaşamından kaçmaya çalışan bir gençtir. Jon için bu fırsat, hayatında beklediği kırılma, gerçek müzik yapma şansı ve hayallerini kurduğu rock’n’roll dünyasına girmek demektir. Ancak bir şeyin farkına varır: Bu dünyaya tutunabilmek için gerekli, doğuştan gelen o yetenekten mahrum biridir.

Grubun bir parçası olmak için 18 ay boyunca albüm hazırlıklarının bütün masraflarını karşılayan Jon, Frank’e yakın durarak onun müzikal sırlarını öğrenmeye çalışır. Ancak bu sırada Clara ile ilişkileri gerilmeye başlar ve Jon, sevdiği şeyleri bir bir mahvetmek üzeredir.

Eksantrik dahi Frank’e ünlü aktör Michael Fassbender’in hayat verdiği film “Frank”, ülkemizde ilk kez 33. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluştu.

Gösterim Tarihi: 16 Mayıs 2014
Dağıtım: M3 Film
İthalat: Bir Film
Yönetmen: Lenny Abrahamson
Yapımcı: Ed Guiney, David Barron, Stevie Lee
Oyuncular: Michael Fassbender, Maggie Gyllenhaal, Domhnall Gleeson, Scott McNairy
Müzik: Stephen Rennicks
Süre: 95 dakika

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157644639550943″]