Seninle Yaşıyorum – How I Live Now

Amerika’da hareketli bir yaşamı olan sarışın punk Daisy İngiltere’nin kırsal bir bölgesinde yaşayan uzak akrabalarının yanına gönderilir. Önceleri içine kapanık bir yabancı gibi yaşarken, çevresindekilerin cana yakınlığıyla ortama alışır ve yakışıklı Edmund ile romantik bir ilişkiye başlar. Ancak huzur dolu yaz günleri Avrupa’da giderek artan çatışmaların haberleriyle değişecektir. İngiltere acımasız ve karmaşık bir askeri düzene geçerken, Daisy ve arkadaşları hayatta kalabilmek için saklanmaya ve mücadele etmeye başlarlar.

The Last King of Scotland’ın başarılı yönetmeni, Oscar sahibi Kevin MacDonald’ın Meg Rosoff’un aynı isimli ve bol ödüllü kitabından uyarladığı HOW I LIVE NOW, yakın gelecek İngiltere’sinde geçen bir nükleer kıyametin ve bu felakette var olmaya çalışan bir aşkın öyküsü.

 PRODÜKSİYON NOTLARI

Yönetmen Kevin MacDonald: “Şuan 44 yaşındaydım. Saoirse 19, George 20’yi yeni bitirdi. Enerji dolu bir setti. İlk gençlik yıllarımı hatırladım ve o zamanlar aşkın, inancın ne kadar güçlü yaşandığını hikayeyle birlikte sette yeniden hissettim.”

Oyuncu Saoirse Ronan: “Kevin’la Çalışmak harika.O bir aziz. Çok sabırlı. İngiltere’de kırsaldaki çekimlerde çoğu zaman kamera kayıtta kalıyordu ve bizi serbest bırakıyordu. Bu bir oyuncu için çok değerli. Daisy karakteri için yazılmış anlamlı bir aşk hikayesi bu. ‘Bir gün Daisy yaz kampına gider ve aşık olur’ yüzeyselliğinden kesinlikle uzak.”

Yönetmen: Kevin MacDonald
Oyuncular: Saoirse Ronan, Tom Holland, George MacKay
Ülke: İngiltere
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Charles Steel, Alasdair Flind, Andrew Ruhemann, John Battsek
2013 | Aksiyon – Dram – Romantik | 101′ dk | İngilizce  16 Mayıs 2014

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157644481182114″]

“Seninle Yaşıyorum – How I Live Now” için bir yanıt

Bir yanıt yazın