Gişe Memuru

GİŞE MEMURU

Çok farklı,
Çok çarpıcı,
Çok eğlenceli,
Çok düşündürücü!
“Gişe Memuru

Hayata bir “kutu”dan bakmaya hazır mısınız?
Çünkü onlar öyle yaşıyorlar:

Tolga Karaçelik’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği BKM ve Mantar Film yapımı “Gişe Memuru” sinema salonlarında baharı farklı bir rüzgârla karşılayacak. Fantastik – Psikolojik komedi türündeki film oyuncu kadrosundaki birbirinden usta isimlerin çok konuşulacak performanslarıyla da dikkat çekecek.

Serkan Ercan, Zafer Diper, Nergis Öztürk, Nur Aysan, Büşra Pekin, Nadir Sarıbacak, Ruhi Sarı, Sermet Yeşil ve İskender Bağcılar filmin başrollerini paylaşıyor.Çekimleri Edirne ve İstanbul’da gerçekleşen Gişe Memuru, Tolga Karaçelik’in ilk uzun metraj filmi.

06 Mayıs 2011 de seyirciyle buluşacak Gişe Memuru, babasıyla aynı evde sessiz sedasız yaşayan gişe memuru Kenan’ın hikâyesi.
Film Kenan’ın evden servise, servisten gişeye, gişeden servise, servisten eve, yani bir kutudan diğer kutuya geçerek tükettiği hayatını anlatıyor.

Kenan, hayatının monotonluğuna gişesinde kendi kendine konuşarak direnmekte ve o kutunun içinde yarattığı dünyasında bir yandan da ekibin en başarılı personeli olarak dikkat çekmektedir.
Ancak bir gün Afar’a sürgün edilir. Komşunun kızı Nurgül bir yandan, gişesinden her gün aynı saatte geçen güzel kadın bir yandan, Kenan’ın kutulara bölünmüş hayatı kah güldürüp kah ağlatarak 6 Mayıs 2011 de seyirciyle buluşacak.

Gişe Memuru, 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde de En İyi İlk Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini almıştı.

Gösterim Tarihi: 06 Mayıs 2011
Dağıtım: UIP Filmcilik
Yapım:
BKM Film – Mantar Film

Bir yanıt yazın