Gri Kurt – The Grey

BU BİR ÖLÜM KALIM SAVAŞI
GRİ KURT/THE GREY

BİR JOE CARNAHAN FİLMİ 23 MART’TA SİNEMALARDA

OPEN ROADS FILM SUNAR INFERNO’NUN KATKILARI LD ENTERTAINMENTS’IN YARDIMLARIYLA BİR SCOTT FREE/ CHAMBARA PICTURES YAPIMI 1984 PRIVATE DEFENSE CONTRACTORS’UN KATKILARIYLA BİR JOE CARNAHAN FİLMİ LIAM NEESON “THE GREY” FRANK GRILLO DERMOT MULRONEY DALLAS ROBERTS JOE ANDERSON ANSO ANOZIE VE JAMES BADGE DALE KASTING JOHN PAPSIDERA C.S.A MÜZİK MARC STREITENFELD KURGU ROGER BARTON JASON HELLMAN
YAPIM TASARIMI JOHN WILLET GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ MASANOBU TAKAYANAGI ORTAK YAPIMCI DOUGLAS SAYLAR JR. UYGULAYICI YAPIMCI JIM SEIBEL BILL JOHNSON TONY SCOTT JENIFER HILTON MONROE SPENCER SILNA ADI SHANKAR ROSS T. FANGER YAPIMCI JULES DALY JOE CARNAHAN RIDLEY SCOTT MICKEY LIDDEL IAN MACKENZIE JEFFERS’IN “GHOST WALKER” İSİMLİ KISA HİKAYESİNDEN UYARLANMIŞTIR.

Sinopsis
Alaska’da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalırlar. Grubun başı olan Ottway (Liam Neeson), ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir?
İnsanın doğaya karşı verdiği yaşam mücadelesi…
Film Hakkında
Sessiz film NANOOK OF THE NORTH’dan çığır açan JAWS’a kadar bir çok sinema filmi, insanoğlu ve doğa arasındaki savaşın etrafında şekillenen konulara odaklanmıştır. GRİ KURT, Alaska’nın dondurucu dağlarında, vahşi aç bir kurt sürüsü insan avının peşinde…
NARC, THE A TEAM, PRIDE AND GLORY ve SMOKIN’ ACES gibi hit filmlerin yönetmen ve senaristliğini yapan ve bu filmin de yönetmen ve senaristi olan Joe Carnahan “Bu çok sert bir hayatta kalma mücadelesi filmi.” diyor. “GRİ KURT filminde, bir grup insanın dondurucu soğuk ve aç kurtlardan kendilerini koruyarak hayatta kalmaları gerekiyor.”
“Bu film bir çok türün karşımı.Korku, gerilim,bir hayatta kalma mücadelesi olduğu için dram.” diyor yapımcı Jules Daly. Ian Mackenzie Jeffers’ın “Ghost Walker” isimli kısa hikayesine dayanan filmin başrol oyuncusu TAKEN, STAR WARS EPISODE 1, SCHINDLER’S LIST filmlerinden tanıdığımız Oscar adaylığı bulunan Liam Neeson. Neeson aynı zamanda yönetmen Carnahan ile THE A TEAM filminde de çalışmıştı. Yine filmin yapımcıları arasında yakından tanıdığımız Ridley and Tony Scott yer alıyor.

Carnahan ile The A Team filmin basın toplantısı için Berlin’de bulunduğu sırada bu filmden haberdar olan Liam Neeson, “Bu film içimde çok ilkel bir şeyi tetikledi. Senaryoyu okuduğumda 57 yaşındaydım ve içindeki erkek çocuğu bu işi yapmak için heyecanlandı. Seyircinin “Woow, bunu nasıl yaptınız” demesini istedim.”

SENARYO JOE CARNAHAN & IAN MACKENZIE
JEFFERS YÖNETMEN JOE CARNAHAN
MÜTHİŞ HEYECANLI!
Peter Travers/Rollingstone
SARSICI,GÜÇLÜ VE SÜRÜKLEYİCİ!
Kevin Steincross/ Fox tv
Bu film sizi şok edecek. Koltuklarınızdan zıplatacak.
Pietro Filipponi/The Daily Blam
OLAĞANÜSTÜ, NEFES KESİCİ. Hayatınız Değişecek!
Mark Ellen/CBS/CW-TV/REELZ
Son 10 yıldır izlediğim en etkileyici film.
Maria Salas/Terra TV
The Grey heyecan verici, müthiş etkileyici sizi ele geçirecek….
Evan Dickson/Bloody Disgusting

Bir yanıt yazın