Hile Yolu

HİLE YOLU

Şubat 2009… Bir dükkân kilisenin önünde bekleyen Korhan ve Murat… Azınlıklara ve gayri müslimlere yönelik cinayetler işleyen suç hücresinin iki üyesi.

Bir yanda artan Ergenekon operasyonları ve sonuçlarından duydukları kaygı. Murat işi kazasız belasız atlatıp alacakları parayı düşünürken, Korhan kilisenin papazını vuracak olan Kofik’in bu işi beceremeyeceğinden endişeli. Her ikisi de biliyor ki operasyonun ucu er geç onlara dokunacak.

Hücrenin bir başka üyesi Şeyhmus’un ihaneti korkularını gerçeğe dönüştürür. Şeyhmus, suç örgütünün lideri Paşa’ya ait bir hard disk çalar. Hard diskin içindekiler, yeni bir operasyon dalgasına sebep olacak kadar önemlidir. Hem polis hem de Paşa hard diskin peşindedir. Korhan ve Murat’ın yeni görevi bu hard diski geri almaktır. Korhan ve Murat harddiski geri alır fakat bu operasyon beklendiği kadar sessiz sonuçlanmayacaktır. Hard diskin içinde yer alanlar ikilinin hayatlarındaki dengeyi geri döndürülemez biçimde bozacaktır.

Hard diskin içinde yer alan bir dosya 2007’nin 19 Ocak’ında ne olduğuyla ilişkilidir. Hrant Dink’in öldürüldüğü gün ne olmuştu?

Gösterim Tarihi: 29 Nisan 2013
Dağıtım: Medyavizyon Film
YAPIM: Pancard Film
SENARYO-YÖNETMEN: Ersin KANA
YAPIMCILAR: Hüseyin TÜRKAN, Hakan ALAK
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Mehmet Y. ZENGİN
SÜPERVİZÖR: Hakan ALAK
KURGU: KANNA, Umut ŞEN
MÜZİK: MAYKİ (Murat Başaran), (Kalan Müzik)
SANAT YÖNETMENİ: Özlem BAŞ
UYGULAYICI YAPIMCI: Ömer TUNAR
YAPIM SORUMLUSU: Birten KILIÇ, Zafer AYKAÇ, Goryana VASILEVA
Oyuncular: Ozan BİLEN – Serkan YAKAN – Halil İbrahim ARAS – Özgül KOŞAR – Ali SAVAŞÇI – Mazlum KİPER – Serap MATYAŞ – Ersin Umut GÜLER – Murat ŞEN – İsmail YILDIZ – Yeşim DALGIÇER

Bir yanıt yazın