Lanetli Kan – Stoker

Bir PARK CHAN-WOOK filmi
STOKER – LANETLİ KAN

İntikam Üçlemesi’nin yönetmeni Güney Koreli sinemacı Park Chan-wook’ın Amerika’da çektiği ilk film olan STOKER/ LANETLİ KAN, 32. Uluslararası İstanbul Film Festivali’ndeki gösterimlerinin ardından, 26 Nisan’da vizyona giriyor.
Babasının ölmesiyle annesiyle bir başına kalan India’nın ilk kez tanıştığı gizemli amcasıyla arasında korku ve öfkeden doğan garip ilişkiyi anlatan filmin kadrosunda Nicole Kidman, Mia Wasikowska ve Matthew Goode’yi başrollerde yer alıyor. Lanetli Kan’ın sıra dışı senaryosu ise Wentworth Miller’a ait.
India Stoker (Mia Wasikowska) çok sevdiği babası ve en iyi arkadaşı Richard’ı (Dermot Mulroney) 18. doğum gününde trajik bir trafik kazasında kaybeder. Babasının uzun zamandır kayıp olan kardeşi Charlie’nin (Matthew Goode) beklenmedik bir şekilde cenazeye gelmesi, India’yı duygusal açıdan dengesiz olan annesi Evie (Nicole Kidman) ile kalmaya zorunlu kılar. India başlangıçta şüphelendiği büyüleyici ama gizemli olan amcasıyla ne kadar çok ortak noktası olduğunu zamanla fark edecektir.
Charlie, India’ya yavaş yavaş kendini gösterir. India, karizmatik amcasına delicesine aşık olmaya başlar ve onun gelişinin tesadüf olmadığını fark eder. India’nın hayatı, amcasının rehberliğinde sıradışı bir şekilde yeniden inşa edilecektir.

Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2013
Yönetmen: Park Chan-Wook
Oyuncular: Mia Wasikowska, Matthew Goode ve Nicole Kidman
Yapımcı: Michael Costigan, Ridley Scott, Tony Scott
Senaryo: Wentworth Miller
Görüntü Yönetmeni: Chung-hoon Chung
Kurgu: Nicolas De Toth
Müzik: Clint Mansell
Yapım Yılı: 2013
Ülke: A.B.D.
Süre: 100 dk.
Dağıtım: Tiglon
İthalat: 20. Century Fox

Bir yanıt yazın