Hırsızlar Şehri – The Town

HIRSIZLAR ŞEHRİ
“The Town”

Polisiye Dram. Dough MacRay (Ben Affleck) banka soyguncularından oluşan bir grubun lideridir. Hayatında kimseyle yakınlaşmadığından kimseyi kaybetme korkusu da yoktur. Ancak bu durum son işlerinde banka müdürü Claire Keesey’yi (Rebecca Hall) rehin almaları ile değişecektir. Claire’e ilgi duymaya başlayan Dough’ın hayatı da bu doğrultuda değişecektir.

Boston’da her sene 300’ü aşkın banka soygunu gerçekleştiriliyor. Charlestown adında bir mahalle, Amerika’nın en çok banka ve silahlı araba soyguncularını yetiştirdi.

Onlardan biri de Doug MacCray (Ben Affleck), ama o hırsız arkadaşlarıyla aynı hamurdan değil. Onların aksine, Doug’ın başarılı olabilme şansı, babasının sabıkalı ayak izlerinden kurtulma şansı vardı. Onun yerine, sorunsuz bir şekilde istediklerini elde etmekle övünen acımasız banka soyguncularının lideri oldu. Doug’ın aile olarak sahip olduğu kişiler çetedeki arkadaşları, özellikle tehlikeli ve asabi olmasına rağmen, kardeş kadar yakın olan Jem (Jeremy Renner).

Ancak herşey, çetenin son işinde, Jem’ın banka yöneticisini Claire Keesey’yi (Rebecca Hall) rehin almasıyla değişir. Onun Charlestown’da oturduğunu öğrendiklerinde, Jem gerilir ve neler gördüğünü kontrol etmek ister. Jem’in neler yapabileceğini bilen Doug, olayı kendi kontrolü altına almaya çalışır. Claire’i arayıp bulur. Ama Claire bu karşılaşmanın tesadüf olmadığını ve bu çekici yabancı’nın, kendisini bir kaç gün önce rehin alan adamlardan biri olduğunu bilmez. 

Claire ile ilişkisi tutkulu bir aşka dönüşünce, Doug artık bu hayattan ve kasabadan gitmek ister. Ama federal ajanlar ve onların başı olan Ajan Frawley (Jon Hamm) peşlerindedir. Ayrıca, Jem’in onun sadıklığını sorgulaması, çeteden çıkmanın kolay olmayacağını, hatta bu durumun Claire’i de tehlikeye sokabileceğini farktemesini sağlar.  Bir zamanlar seçenekleri vardır ama artık tek bir seçeneği kalır: arkadaşına ihanet etmek ya da sevdiği kadını kaybetmek.

Akademi Ödüllü® Ben Affleck (“Good Will Hunting,” “Gone Baby Gone”) soyguncular ve polisler, arkadaşlık ve ihanet, sevgi ve umut, ve geleceği olmayan bir geçmişten kaçışı anlatan dramatik gerilim “Hırsızlar Şehri” filmini yönetiyor ve baş rolünde oynuyor.

Filmde aynı zamanda Rebecca Hall (“Vicky Christina Barcelona”), Jon Hamm (“Mad Men”), Oscar® adayı Jeremy Renner (“The Hurt Locker”), Blake Lively (“The Sisterhood of the Traveling Pants,” TV dizisi “Gossip Girl”), Titus Welliver (“Gone Baby Gone”), Oscar® adayı Pete Postlethwaite (“In the Name of the Father,” “Inception/Başlangıç”), ve Akademi Ödüllü®  Chris Cooper da (“Adaptation”) yer alıyor.

“Hırsızlar Şehri”nin yapımcılığını Akademi Ödüllü®  Graham King (“The Departed”) ve Basil Iwanyk (“Clash of the Titans/Titanların Savaşı”) gerçekleştiriyor. Senaryo, Chuck Hogan’ın Prince of Thieves romanından esinlenerek Peter Craig ile Ben Affleck ve Aaron Stockard tarafından yazıldı. Yönetici yapımcılar Thomas Tull, Jon Jashni, William Fay ve ortak yapımcılar da David Crockett ve Chay Carter.
Perde arkası yaratıcı ekip Oscar’lı görüntü yönetmeni Robert Elswit (“There Will Be Blood”) tarafından yönetildi, yapım tasarımcısı Sharon Seymour (“Gone Baby Gone”), Oscar adayı editör Dylan Tichenor (“There Will Be Blood”), kostüm tasarımcısı Susan Matheson (“The Kingdom”). Muzik ise daha önce Ben Affleck’in “Gone Baby Gone” filminde de beraber çalışan Harry Gregson-Williams ve David Buckley tarafından bestelendi.
Warner Bros. Pictures, GK Films Production, Thunder Road Film Production ve Legendary Pictures işbirliği ile  “Hırsızlar Şehri” filmini sunar. Film, bir Warner Bros. Entertainment şirketi olan Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak.

www.hirsizlarşehri.com

Resimler:

Bir yanıt yazın