Hititya: Madalyonun Sırrı

HİTİTYA:Madalyonun Sırrı
MART AYINDA VİZYONA GİRİYOR

Alman- Türk ortaklı Inka Investment Holding tarafından 5 milyon dolarlık bütçeyle finanse edilen ve Türkiye’nin İlk Türk Fantastik Çocuk Filmi olarak vizyona girmeye hazırlanan Hititya: Madalyonun Sırrı, Mart ayında sinemaseverlerle buluşuyor.
2003 yılında Almanya’da 100 milyon Euro’luk bütçeyle Tamer Zincidi ve ortakları tarafından kurulan fon şirketi Inka Investment Holding bir ilki gerçekleştirerek, ilk defa bir Türk filmine yatırım yapıyor. Bu filme yaptığı yatırımla sinema ve medya sektörüne hızlı bir giriş yapan Inka Investment, dijital baskı ve enerji yönetimi sektörlerinde de yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor. Dağıtıcılığını Warner Bross’un yaptığı Hititya: Madalyonun Sırrı filminin 300 kopyayla Türkiye’de, Türkiye dışında ise Almanya, Hollanda ve Belçika gibi ülkelerde  de gösterime girmesi planlanıyor.
Başrollerini Emir Berke Zincidi, Egemen Zincidi, Nehir Çağla gibi çocuk oyuncuların paylaştığı filmde; Gürkan Uygun, Ebru Cündübeyoğlu, Serra Yılmaz, Avni Yalçın, Deniz Özerman, Uğurkan Erez ve  ünlü Alman oyuncu Bruno Eyron, gibi sinema sektörünün önemli isimleri rol alıyor. Anadolu topraklarında geçen Hititya Mitolojisinden yola çıkılarak anlatılan hikayenin büyük bir bölümü, kültürel ve mitolojik dokusuyla büyüleyen Kapadokya’da çekildi. Hikayesini Filiz Zincidi’nin kaleme aldığı ve Almanya’dan gelen ve 100’ün üzerinde çocuk senaryosu yazmış olan Mr. Thomas Brückner ve yetkili ekip  tarafından senaryolaştırılan hikayede arkeolog bir babanın ve özel güçlere sahip bir annenin çocukları olan Alaz, Yaman ve Nehir’in; paralel bir evren olan Hititya’ya geçerek özel güçlere sahip olmaları ve annelerine kavuşmak için kötülükler dünyası efendisiyle savaşmaları anlatılıyor.
Türkiye’de ilk kez F65 çekimiyle ve 4K görüntüsü kullanılarak gerçekleştirilen çekimlerle çok daha net, canlı ve derin bir görüntü elde edildi. Zengin kostüm ve aksesuar kullanımıyla dikkat çeken filmde, 750 figüran ve 35 dublör kullanıldı. 8 ay hazırlık aşaması süren Hititya: Madalyonun Sırrı filminin çekimleri 10 haftada tamamlandı. 3 seri olarak çekilmesi planlanan filmin 2.’si 3D olarak çekilecek.
Konusu, çekimleri, oyuncuları ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek olan Hititya: Madalyonun Sırrı, sadece çocukların değil büyüklerin de ilgisini çekecek.

Hititya: Madalyonun Sırrı Filmin Künyesi
Yönetmen: Ulaş Şimsek & Cengiz Deveci
Supervisor: Verena S. Freytag
Senarist: Thomas Brückner & Yetkili Ekibimiz
Hikaye: Filiz Zincidi
Yapımcı: Zincidi Yapım
Uygulayıcı Yapımcı: Aydoğan Gündoğdu
Görüntü Yönetmeni: Mirsad Herovic

Bir yanıt yazın