İnanılmaz Örümcek Adam – The Amazing Spider Man

İNANILMAZ ÖRÜMCEK-ADAM
THE AMAZING SPIDER-MAN™

6 Temmuz’da 3D ve IMAX 3D Olarak Türkçe Dublaj ve Altyazı Seçenekleriyle Sinemalarda.

“The Amazing Spider-Man™/İnanılmaz Örümcek-Adam” Örümcek Adam efsanesinde yeni bir bölüm açıyor ve dünyanın en sevilen karakterlerinden biri beyaz perdeye geri dönüyor. Peter Parker’ın farklı bir yanını anlatan, bugüne kadar aktarılmamış bir hikayeye odaklanan yeni filmde başrolleri Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Denis Leary, Campbell Scott, Irrfan Khan, Martin Sheen ve Sally Field paylaşıyorlar. Marc Webb’in yönettiği filmin senaryosunu James Vanderbilt, Alvin Sargent ve Steve Kloves kaleme aldı. Hikayesi James Vanderbilt’e ait olan film, Stan Lee ve Steve Ditko imzalı Marvel çizgi romanlarına dayanıyor. 3 Temmuz 2012 tarihinde tüm sinema salonlarında 3 boyutlu olarak gösterime girecek olan filmin yapımcılığını Marvel Entertainment işbirliğiyle Columbia Pictures adına Laura Ziskin, Avi Arad ve Matt Tolmach üstlendiler.

“The Amazing Spider-Man/İnanılmaz Örümcek-Adam” küçük bir çocukken annesi ve babası tarafından terk edildiği için Ben Amca (Sheen) ve May Teyze (Field) tarafından büyütülmüş ve etrafında dışlanmış lise öğrencisi Peter Parker’ın (Garfield) hikayesini anlatıyor: Çoğu ergen gibi, Peter da kim olduğunu ve bugünkü hâline nasıl geldiğini çözmeye çalışmaktadır. Peter, ayrıca, ilk lise aşkı Gwen Stacy’yle de (Stone) tanışır ve iki genç beraberce aşkla, bağlılıkla ve sırlarla başa çıkmaya çabalarlar. Peter babasına ait gizemli bir evrak çantası keşfedince, anne babasının ortadan kaybolmasının nedenlerini anlamaya çalışır. Bu onu doğrudan OsCorp’a ve babasının eski ortağı Dr. Curt Connors’ın (Ifans) laboratuarına götürür. Örümcek Adam, Connors’ın gizli alt kişiliği Kertenkele ile karşı karşıya gelince, Peter’ın güçlerini kullanmak ve kahraman olma yönünde kaderini yazmak için hayatını değiştiren seçimler yapması gerekecektir.

Columbia Pictures bir Marvel Entertainment/Laura Ziskin/Avi Arad/Matt Tolmach yapımı olan “The Amazing Spider-Man™/İnanılmaz Örümcek-Adam”ı sunar. Başrollerini Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Denis Leary, Campbell Scott, Irrfan Khan, Martin Sheen ve Sally Field’in yönettiği filmi Marc Webb yönetti. Filmin yapımcılığını Laura Ziskin, Avi Arad ve Matt Tolmach gerçekleştirdi. Senaryosunu James Vanderbilt, Alvin Sargent ve Steve Kloves’un kaleme aldığı “The Amazing Spider-Man™/İnanılmaz Örümcek-Adam”ın Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılan Marvel çizgi romanlarına dayanan hikayesi James Vanderbilt’e ait.  Yönetici yapımcılığını Stan Lee, Kevin Feige ve Michael Grillo’nun üstlendiği filmin görüntü yönetimi ASC’den John Schwartzman’ın, yapım tasarımı J. Michael Riva’nın, kurgusu A. C. E.’den Alan Edward Bell ve Pietro Scalia’nın, kostüm tasarımı Kym Barrett’ın, müziği ise James Horner’ın imzasını taşıyor. Özel görsel efektlerini Sony Pictures Imageworks Inc.’in gerçekleştirdiği filmin görsel efektler amirliğini ise Jerome Chen üstlendi.

Bir yanıt yazın