Jack ve Jill – Jack and Jill

JACK VE JILL
“Jack and Jill”

Yapım Bilgileri
Adam Sandler, Happy Madison yapımı yeni filmi Jack and Jill/Jack ve Jill’de filme adını veren rolleri canlandırıyor. Jack neredeyse kusursuz bir hayat yaşamaktadır, sabit ve sinir bozucu bir istisnayı saymazsak tabii: ikiz kız kardeşi Jill. Jack, her yıl şükran gününde boğucu ve hayatını alt üst eden kız kardeşinin ziyaretine katlanmak zorundadır. Hafta sonunu kapsayacak bu ziyaret bir aya uzadığında, kardeşler sadece ikizlerin yapabileceği şekilde tartışır, kavga eder, birbiriyle alay eder. Jill’in hiç gitmeyeceğini anlayan Jack, kurduğu çeşitli planlarla Jill’i görmeyi en sevdiği yere göndermeyi ummaktadır– ülkenin diğer ucuna.

Columbia Pictures presents bir Happy Madison / Broken Road yapımı olan Jack and Jill/Jack veJill’i sunar. Filmin başrollerinde Adam Sandler, Katie Holmes ve Al Pacino yer alıyor. Yönetmen Dennis Dugan. Yapımcılar Adam Sandler, Jack Giarraputo ve Todd Garner. Senaryo Steve Koren ve Adam Sandler. Filmin öyküsü Ben Zook’a ait. Yürütücü yapımcılar Barry Bernardi, Bettina Viviano, Allen Covert, Steve Koren, Robert Smigel ve Tim Herlihy.  Görüntü Yönetmeni Dean Cundey, ASC. Prodüksiyon Tasarımcısı Perry Andelin Blake. Editör Tom Costain. Kıyafet Tasarımcısı Ellen Lutter. Müzik Rupert Gregson-Williams ve Waddy Wachtel. Müzik Süpervizörü Michael Dilbeck, Brooks Arthur ve Kevin Grady.

FİLM HAKKINDA

Tatillerde ailenizle bir araya geldiğinizde, mutlaka sizi deli eden bir akrabanız vardır. Kötü bir niyetleri yoktur, onları seversiniz ama yine de…
Jack için bu kişi, kız kardeşi–ikiz kız kardeşi– olan Jill’dir. Hayatları birbirine bağlı olarak büyümüşlerdir. Ancak Jack uzağa taşındığından beri, farklı yönlere ilerlemişlerdir. Jack Los Angeles’ta oldukça hırslı ve başarılı bir reklam ajansı yöneticisi olmuştur. Jill ise doğuda kalıp ebeveynleriyle ilgilenmiştir. Şimdi birbirlerini yılda sadece bir kez, Şükran Günü’nde Jill Los Angeles’a Jack’I ziyarete geldiğinde görmektedirler. Zaman ve mesafe, aralarındaki ilişkiyi yıpratmıştır; Jack şimdi bu yıllık ziyarete sevinmek yerine katlanmak zorunda kaldığını hissetmektedir.

Yine de, sadece birkaç gün, değil mi? Değil. Jack ve Jill’in her zaman olduğu gibi araları bozulur; Jack’in işleri düzeltmesinin tek yolu, Jill’e Hanukah bayramı süresince Los Angeles’ta kalmasını ve yarışma programlarından ata binmeye kadar şehrin sunduğu her şeyin tadını çıkarmasını teklif etmektir. Yine de, Jack kız kardeşinin kalışını uzatmasından hoşnut değildir …

Jack’in stresine stress katan bir başka konu da reklam ajansında işlerin iyi gitmemesidir. En büyük müşterisi olan Dunkin Donuts, Jack’in, Al Pacino’yu yeni Dunkaccino reklamında oynaması için ikna etmesini istemektedir. Jack, Pacino’yu nasıl ikna edeceğini kara kara düşünür adam reklam filmi çekmemektedir ki! ünlü oyuncunun bir sinir krizi geçirdiğini ve aklını kaybetmekte olduğunu öğrendiğinde, işler iyice zorlaşır. Çok fazla filmde yer almış olan oyuncu, gerçekliği oynadığı rollerle karıştırmaya başlamıştır ve giderek tuhaflaşan şekillerde hareket etmektedir.

Jack, Jill’i Lakers’ı izlemeye götürdüğünde, reklam konusunu konuşmak için Pacino’ya yaklaşır ama Pacino’nun Jill’le konuşmaya daha istekli olduğunu görünce şaşırır. Görünüşe bakılırsa Jill, Pacino’ya ardında bıraktığı her şeyi anımsatmaktadır Bronx’ta büyüdüğü ev, çocukluğu sahnede Don Kişot’u canlandırmaya hazırlanan Pacino için bir şeyler yerine oturur. Gerçeklikle sorun yaşadığı için, Jill bir anda oyuncunun gözünde Jack’in tuhaf kız kardeşi olmaktan çıkar, o artık Don Kişot’un idealize ettiği romantic aşkı, Dulcinea’dır. Pacino, görevini gerçekleştirmek için onun kalbini kazanmalıdır.

Sorun şudur ki; bu durum Jill’in ilgisini çekmemiştir. Ancak Pacino öyle kolayca bir yana atılacak biri değildir. Kendini Jack’le Jill’in sürpriz doğum günü partisine davet ettiren oyuncu, Jill’in ayaklarını yerden keser ve evindeki özel bir partiye götürür. Ancak Jill hâlâ yanaşmamaktadır; bu, Pacino’nun tutkusunu (ve çılgınlığını) daha da körükler. Kimin daha kızgın olduğu belli değildir yaşadıkları nedeniyle Jill mi,  Pacino’yu ikna etme fırsatını kaçıracağını düşünen Jack mi, Jill için yanıp tutuşan Pacino mu.

Jack ‘in iki ayağı bir pabuca girmiştir: Ziyaretini daha da uzatması ve Pacino’ya bir şans daha vermesi için Jill’i ikna etmesi gerekmektedir. Bu hamlenin harekete geçirdiği çılgın, inanılmaz olaylar, Jack’e hayatındaki en önemli insanların kim olduğunu gösterecektir.

Bir yanıt yazın