Marilyn ile Bir Hafta – My Week With Marilyn

“MY WEEK WITH MARILYN / MARILYN İLE BİR HAFTA “

3 dalda Altın Küre adaylığı alan ve Michelle Williams’a En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazandıran; Oscar aday listesinde de En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Kenneth Branagh) dallarında 2 dalda Oscar adayı olan film,efsanevi oyuncu Marilyn MONROE’nun İngiltere’de geçen bir haftasından ve aşk hayatından bir kesit sunuyor. Marilyn Monroe rolündeki Michelle Williams, Monroe’ya olan benzerliği ve muhteşem oyunculuğuyla göz dolduruyor. Filmin başrollerinde daha önce  ‘Brokeback Mountain’ ve ‘Blue Valentine’ filmleriyle de Oscar’a aday gösterilen Michelle Williams ile 5 kez Oscar adayı olan Kenneth Branagh ve Eddie Redmayne yer alıyorlar.

” MY WEEK WITH MARILYN / MARILYN İLE BİR HAFTA” 10 Şubat 2012’de izleyici ile buluşuyor.

Konu: 1956 yılının yazında, 23 yaşında genç bir delikanlı olan Colin Clark (Eddie Redmayne), Oxford’da okuduğu bölümü terk ederek,sinema sektörüne girer ve kendisini o sırada çekimlerine başlanan ‘The Prince and the Showgirl adlı filmin setinde, en alt kademedeki asistanlardan biri olarak bulur.

Sir Laurence Olivier (Kenneth Branagh), efsanevi yıldız Marilyn Monroe (Michelle Williams) ve o dönem yeni evlendiği kocası, İngiliz tiyatro oyun yazarı Aurthur Miller’ı (Dougray Scott) merkezine alan film, asistan Colin’in gözünden Monroe’nun İngiltere’de geçen bir haftasını anlatıyor. Miller İngiltere’den bir süre ayrılmak zorunda kaldığında genç asistana da, Hollywood’a dönmeden önce güzel aktristi İngiliz sosyetesi ile tanıştırmak, gezdirmek ve eğlendirmek görevi düşüyor.

Colin Clark’ın günlüklerinden uyarlanan filmde iki genç insan arasında yaşanan karşı konulmaz çekim bir kez daha beyazperdeye taşınıyor. Simon Curtis’in yönetmenliğinde kotarılan yapımda, Marilyn Monroe’yu Aşk ve Küller filminin Cindy’si Michelle Williams canlandırıyor.

Yönetmen: Simon Curtis
Senaryo: Adrian Hodges, Colin Clark (kitap)
Oyuncular: Michelle Williams, Eddie Redmayne ve Kenneth Branagh
Vizyon Tarihi: 10 Şubat 2011
Süre: 100 dk

İthalat: Bir Film

Dağıtım: Tiglon

Bir yanıt yazın