Karanlığın Elli Tonu – Fifty Shades Darker

KARANLIĞIN ELLİ TONU

Jamie Dornan ve Dakota Johnson, dünya çapında çok satan “Elli Ton” fenomeninin ikinci bölümü olan Karanlığın Elli Tonu filminde Christian Grey ve Anastasia Steele rolleriyle dönüyorlar. 2015 yılının tüm dünyada 560 milyon dolar hasılat yapan gişe rekortmeni filminde başlayan olayların üzerinden gelişen yeni bölüm, Sevgililer Günü için geliyor ve sizi üzerinize daha koyu tonda bir şeyler giymeye davet ediyor.
Yazar E L JAMES’in süreklici ve kültürlere yayılan serisinin yeni uyarlaması ilk olarak beyaz perdeye Eylül 2016’da, internetteki fragmanı dünya rekorları kırdığında yansıdı. 24 saat içinde 114 milyon izlenen fragman, çiftin zengin ve gizemli dünyasının daha tehlikeli bir yönünü göstererek izleyicilere kurallar olmadığında ne beklemeleri gerektiği hakkında bir fikir vermiştir.
Hikayeleri, yaralı Christian Grey’in Ana Steele’i hayatına tekrar girmesi için ikna etmeye çalışmasıyla ve Ana’nın da ona başka bir fırsat vermeden önce yeni bir düzenleme talep etmesiyle devam ediyor. Çift, güven inşa etmeye ve denge kurmaya başlarken Christian’ın geçmişinden karanlık figürler de birlikte bir gelecek kurma umutlarını yok etmeye kararlı bir şekilde çiftin etrafını sarmaya başlar.
Karanlığın Elli Tonu’nda tekrar rol alan oyuncular; Christian’ın annesi Dr Trace Trevelyan Grey rolüyle Oscar ödüllü Marcia Gay Harden (Into the Wild), Christian’ın küçük ız kardeşi Mia Grey rolüyle Rita Ora (Southpaw), Christian ve Mia’nın erkek kardeşleri Eliot Grey rolüyle Luke Grimes (The Magnificient Seven), Ana’nın yakın sırdaşı José Rodriguez rolüyle Victor Rasuk (Godzilla), Ana’Nın en yakın arkadaşı ve Elliot’ın kız arkadaşı Kate rolüyle Eloise Mumford (Not Safe for Work) ve Christian’ın koruması Taylor rolüyle Max Martini’dir (TV’deki Training Day).
Ayrıca kadroya ilk kez katılan Christian’ın gençliğinden, peşini bırakmayan gizemli kadın Elena Lincoln rolüyle Oscar ödüllü Kim Basinger (LA Confidential), Chirstian’ın eski itaatkarlarından biri olan ve Ana’yla yeni hayatı için korkunç bir tehlike olan Leila Williams rolüyle Bella Heathcote (Pride and Prejudice ve Zombies) ile Ana’nın yayınevindeki patronu olan ve kontrolcü olduğu kadar güvenilmez biri olduğunu da kanıtlayan Jack Hyde rolüyle Eric Johnson (TV’deki TheKnick) da yer almaktadır.
Karanlığın Elli Tonu’nun yönetmeni JAMES FOLEY (Fear, House of Cards) ve yapımcılar bir kez daha MICHAEL DE LUCA (Captain Phillips, The Social Network), DANA BRUNETTI (Captain Phillips, The Social Network) ve MARCUS VISCIDI (We’re the Millers, How to Be Single) ile birlikte gişe rekortmeni serinin yaratıcısı E L James’dir. Senaryo E L James’in romanına dayanarak NIALL LEONARD tarafından yazılmıştır.
Dramatik gerilim için Foley’ye kamera arkası ekipte tekrar bir araya gelen zanaatkarlar ve yeni katılanlar yer almaktadır. Görüntü yönetmeni JOHN SCHWARTZMAN (Jurassic World, Seabiscuit), prodüksiyon tasarımı NELSON COATES (Flight, The Proposal), editör RICHARD FRANCIS-BRUCE (The Shawshank Redemption, Oblivion), kostüm tasarımı SHAY CUNLIFFE (The Bourne Ultimatum, A Dog’s Purpose), müzik süpervizörü DANA SANO (Fifty Shades of Grey, Horrible Bosses) ve besteci DANNY ELFMAN (Fifty Shades of Grey, The Girl on the Train).

Bir cevap yazın