Karaoğlan

10 Milyonluk dev yapım
“KARAOĞLAN”

Suat Yalaz’ın ölümsüz kahramanı Karaoğlan, Kudret Sabancı’nın yönetmenliği ve TMC’nin dev bütçeli yapımıyla yakında sinemalarda!

Büyük usta Suat Yalaz’ın Karaoğlan efsanesi beyazperdede! Yapımını TMC’nin, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı “Karaoğlan” filminin senaryosunu Suat Yalaz’ın süpervizörlüğünde Kudret Sabancı, Melek Öztürk ve Rana Mamatlıoğlu yazdı.

“Karaoğlan” efsanesi, filmde Volkan Keskin’le hayat buluyor. Karaoğlan’ın başının tatlı belası güzeller güzeli Bayırgülü’nü Müge Boz, Moğol tehlikesine karşı, Türk devletleri arasında birlik sağlamak için gelin giden Çise Hatun’u Özlem Yılmaz canlandırırken, Hasan Yalnızoğlu ise Camoka karakteriyle izleyicinin karşısına çıkıyor.

Filmde oyuncu kadrosunda; Hakan Karahan, Gafur Uzuner, Tuncay Gençkalan, Janbi Ceylan, Okitay Doğanay, Zekeriya Karakaş, Cihan Çulfa, Bekir Çiçekdemir, Turgay Tanülkü, Deniz Oral, Serhan Ernak ve Suavi Eren yer alıyor.

Yaklaşık 6 aydır hazırlıkları süren filmin çekimleri için Kemerburgaz’da 20 hektar arazi üzerine 3 şehirden oluşan dev dekor kuruldu. Ağustos ayında çekimleri başlayacak olan filmin 8 haftada tamamlanması plânlanıyor.

Savaş ve aşk dolu yeni hikâyesiyle özlediğimiz bir kahramanla tekrar buluşmanın heyecanını yaşatacak olan “Karaoğlan” Ocak ayında 300 kopya ile 400 sinema salonunda gösterime girecek.

Kısaca Hikaye

Moğollar, Türklerin huzur dolu yurdu Anadolu kapılarına dayanmışlardır. Türk-Moğol savaşı çıkmak üzeredir. Bütün dünyayı ateşe veren Moğol istilasından korunmanın tek yolu Türk devletleri arasında birlik oluşturmaktır. Altın Orda Devleti de bu birliğe katılmak istemektedir.

Bu birliği gerçekleştirmenin tek yolu, Çise Hatun’un Altın Orda’ya gelin gitmesidir. Ancak başlarında Camoka’nın olduğu Moğollar, bu birliği engellemek için Çise Hatun’u yok etmeye kararlıdırlar.

Ancak Camoka’nın işi o kadar da kolay değildir.  Karşısında efsane kahraman Karaoğlan vardır.

Anadolu’dan başlayıp Kafkas dağlarında uzanacak heyecan ve tehlike dolu yolculuk, on binlerce kişilik üç dev ordunun kıran kırana savaşına yol açar.

Anadolu’nun kaderi Karaoğlan’ın elindedir. Ele avuca sığmayan güzeller güzeli Bayırgülü, Asya’nın en iyi kılıç kullanan adamı Baybora, büyük savaşçı Balaban ve Karaoğlan’ın akıl hocası Çalık, bu büyük destanın kader ortaklarıdır.

Bir yanıt yazın