Kayıp Kız – Gone Girl

GONE GIRL / KAYIP KIZ

YAPIM HAKKINDA
“Bu dönemde, sonsuz karakter koleksiyonundan kendimize seçtiğimiz kişiliğe bürünmek yerine, sadece gerçek, aslında olduğun kişi olmak o kadar zor ki. Ve eğer hepimiz rol yapıyorsak, ruh eşi diye bir şeyin olması imkansızlaşıyor.”

David Fincher ‘ın satış rekorları kıran gerilim romanından beyazperdeye uyarladığı Kayıp Kız , modern medya kültürümüzdeki, güvenilmez sözler ve kaçınılmaz aldatmalar arasındaki bir Amerikan evliliğini konu alıyor.
Hikayenin merkezindeki çift, eski bir New York’lu yazar olan Nick ve karısı “havalı kız” Amy. Beşinci evlilik yıldönümlerinde Amy kaybolur ve evlilikleri bir gizeme dönüşür. Nick şüphe uyandırıcı davranışları yüzünden bir numaralı şüpheli olur. Amy, ölü yada diri bulunmak üzere ilham arayışındaki dünyanın gözleri önünde medya çılgınlığının övülen malzemesi haline gelir.
Nick ve Amy’nin bu romantik birlikteliği Amy’nin kaybolması ile simgesel bir Amerikalı suç hikayesine dönüşür. Amy’ nin yok oluşu gizemli bir aynalı koridor haline gelir. Ortaya çıkan olaylar karışıllık ve şok etkisi yaratarak can alıcı soruları beraberinde getirir :  Nick kim?  Amy kim?  Bu yapay kişiliklerin üzerine kurulmuş toplumda ve evliliklerimizde biz kimiz?
Twentieth Century Fox ve Regency Entertainment başrollerini Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris ve Tyler Perry ‘nin paylaştığı David Fincher filmi Kayıp Kız’ı sunuyor. Senaryo Gillian Flynn’in romanına dayanıyor. Filmin yapımcılığını Arnon Milchan, Joshua Donen, Reese Witherspoon ve Cean Chaffin, yapım yönetmenliğini ise Leslie Dixon ve Bruna Papandrea üstleniyor. Filmin müzikleri Trent Reznor ve Atticus Ross tarafından uyarlanıyor. Görüntü yönetmenliğini Jeff Cronenworth, editörlüğünü Kirk Baxter, sanat yönetmenliğini Donald Graham Burt, kostüm dizaynını Thrish Summerville, ses dizaynını Ren Kylce ve oyuncu yönetmenliğini Laray Mayfield yapıyor.

Vizyon Tarihi: 10 Ekim 2014 Süre: (2s 29dk)
Yönetmen: David Fincher
Oyuncular: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris
Tür: Gerilim
Ülke: ABD

“Kayıp Kız – Gone Girl” için bir yanıt

Bir yanıt yazın