Üç, İki, Bir… Kestik

ÜÇ, İKİ, BİR… KESTİK ! paylaşım rekoru kırıyor.

17 Ekim’de Sinemalarda
ÜÇ, İKİ, BİR … KESTİK !
Küçük bir Ege köyünde yaşayan köylü genci Süleyman Oturak sinemaya delicesine tutkundur. Süleyman katıldığı çekilişten çıkan kamera ile ekibini oluşturup bir film yaparak dünyaya derdini anlatmanın peşindedir.

Aydın’ı ve Aydın İncirini tanıtan en önemli filmlerden Süper İncir’in yönetmenliğini yapan Kerem Sarı, Süper İncir filmini çekerken yaşadıkları zorlukları ‘Üç-İki-Bir Kestik’ filmiyle anlattı.

17 Ekim’de sinema salonlarında gösterime girecek filmin fragmanı sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanırken, sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Didim’in Akbük Mahallesi ile Milas’ın Kazıklı Mahallesi’nde çekilen filmin fragmanı Egelilerin büyük ilgisiyle karşılaştı.
“Süper İncir” filmini çekerken, ‘Aydın’da iki adam bir araya gelemez, iş yapamaz’ sözünü yalanlamıştık diyen Yönetmen Kerem Sarı; “Süper İncir” in sürecinde Aydın Valiliği, belediyeler, odalar ve borsalarla işbirliği yapmıştık. Yeni filmde, film çekmek isteyen ve adlarını dünyaya duyurmak isteyen gençlerin yaşadıkları sıkıntılarını anlatıyoruz” dedi.

FRAGMANA  İLGİ TALEBİ ARTIRDI.

Makasfilm ve Zayka Yapım işbirliğiyle çekilen filmin başrollerinde Mustafa Kılınç, Evren Maral, Nuri Yiğit, Recep Yener ve Yakup Yavru yer alıyor. Filmin çekimleri Milas Kazıklı Köyü veDidim’in Akbük beldesi başta olmak üzere Aydın ve Muğla’nın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirildi. , 17 Ekim’de vizyona çıkmaya hazırlanan filmin sinemalardan talep olduğunu açıklayan Zayka Yapım sahibi Zafer Kaya; “Filmimizin şuanda fragmanı sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor ve buda bize sinemacılardan filmin talebi noktasında rağbet olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

ULUÇAY UNUTULMADI.

İdealist bir köylü gencidir Süleyman Oturak. Tek hayali sinema filmi çekip dünyaya sesini duyurmaktır. Bir çekilişten kazandığı kamerayla harekete geçen Süleyman, en yakın arkadaşı Galip’le küçük bir ekip kurup film çekimlerine başlar. Türlü zorluklar yaşayan ekibin başına gelmeyen kalmaz. Öte yandan film, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’ın mimarı sinema sevdalısı merhum Ahmet Uluçay’a atfedilmiştir.

“Üç, İki, Bir… Kestik” için bir yanıt

Bir yanıt yazın