Kutsal Damacana 2: İtmen

Kutsal Damacana 2 : İt Men

22 Ocak 2010’da Sinemalarda

Hala izlemeye doyamadığımız Kutsal Damacana seriye dönüşüyor. Şafak Sezer (Fikret)’in başrolünü oynadığı “Kutsal Damacana” sahte bir papazın kahkahalarla dolu komik sihirli macerasını muhteşem bir mizah uslubuyla beyaz perdeye taşımıştı. 2. Film yine “Kutsal Damacana” ön başlığıyla ve korku-komedi tarzında… Film Hollywood’un vazgeçilmezi “kurt adam”ı tiye alıyor. Kurtlar Vadisi Pusu ve Muro filminden tanıdığımız Mustafa Üstündağ (Müjdat) bu serinin sürpriz ismi.. Diğer rollerde Aydemir Akbaş (Seyis), Fikret’in ilk görüşte aşık olduğu Serkan’ın (Serkan Şengül) kardeşi Melis karakterinde Tuğba Karaca, Yıldırım Memişoğlu (Artin), Eriş Akman (Eriş),Güzin Usta(Şengül) ve Ferhat Güzel (Ferhat) yer alıyor.

İyi Seyirler Filmcilik yapımı olan, Şenol Zencir ve Selin Altınel’in yapımcılığını gerçekleştirdiği, yönetmenliği Şafak Sezer ve Korhan Bozkurt’un paylaştığı Kutsal Damacana 2: İt Men’in yazım süresi 1 yılı aşan senaryosu da Leman Çizerlerinden Soner Günday ile Şafak Sezer’e ait.

HD formatında , İstanbul’da 6 hafta süren çekimlerin ardından 22 Ocak 2010’da Türkiye’de 250 kopya,Avrupa da 100 kopya olarak vizyona girecek olan filmin 3D efektleri için de özel bir ekip kuruldu. Özel efektleri, animasyonları, dinamik hikayesi, akıcı anlatım uslubu, heyecanı ve eğlencesi sürekli yükselen Kutsal Damacana 2: İt Men son dönemin en iddialı komedisine aday olma yolunda.

Macera Devam ediyor..

KUTSAL DAMACANA-II / IT MAN

Fikret, eski mesleği olan gemiciliğe dönmüş, tayfa olarak çalıştığı gemiyle uzak denizlere açılmıştır. Gemi Hint okyanusunda seyrederken Somali’li korsanların saldırısına uğrar, korsanlar gemiyi ele geçirir, Fikret denize atlayıp kaçar.
Ertesi gün Fikret baygın bir halde Hindistan sahilinde bir kumsalda karaya vurur. Bir kaç hintli köylü Fikret’i bulur, tedavi etmek için yakınlardaki bir Budist tapınağına götürürler.
Aradan beş ay geçer, Fikret sağlığına kavuşur, tapınakta eğitim gören Serkan adındaki bir Türkle tanışıp arkadaş olur.
“Ferrari’sini Satan Bilge” tadında ki Serkan, Fikret’in karakterine ve hayata bakış biçimine hayran olmuştur.
Disiplin gerektiren tapınak hayatına uyum sağlayamayan Fikret baş rahiple tartışır, baş rahip Fikret ve Serkan’ı tapınaktan kovar.
Fikret ve Serkan Türkiye’ye dönerler. Serkan bir kaç gün misafir etmek için Fikret’i çiflik evine davet eder.
Serkan’ın Anne ve Babası tatildedir. Fikret, Serkan ve Serkan’ın ablası Melis o geceyi birlikte geçirirler. Fikret Melis’den çok etkilenmiştir.
Ertesi sabah Fikret arkadaşı Müjdat’la buluşur. Müjdat okula öğrenci taşıyan bir minibüsün servis şöförlüğünü yapmaktadır.
Müjdat bu işin yanı sıra Fikret’le birlikte haciz malların satıldığı Yed’i Emin Deposundan mal alıp-satmayı planlamaktadır.
Fikret ve Müjdat buluşup ihalelerin yapıldığı depoya gelirler, açık arttırmaya girerler, eski bir tablo ve heykelcikten oluşan iki parça eşyayı alıp çıkarlar.
Fikret ve Müjdat o gece Müjdat’nin evine giderler. Uyumak için yatağa girdiklerinde o gün açık arttırmadan aldıkları tablonun içindeki kurt, tablodan çıkar, Müjdat’ın içine girer.
Ertesi gün Fikret ve Müjdat antika tabloyu satmak için Serkan’ın çiftlik evine giderler. Müjdat içine giren kurtun etkisiyle yavaş yavaş Kurt Adama dönüşmeye başlar. Fikret bu değişimi kavrayamaz ve kıllarından kurtulması için Müjdat’ı banyoda gizlice tıraş eder.
Müjdat akşam servisini yapmak, öğrencileri evlerine götürmek için servis aracına biner ve köşkten ayrılır.
Fikret, Serkan, Melis ve köşkün çalışanları baş başa kalır. Akşam üzeri Serkan’ın annesi Şengül ve babası Eriş tatilden dönerler.
Hep birlikte akşam yemeğine otururlar, bir süre sonra Müjdat köşke geri gelir, artık tam bir Kurt Adama dönüşmüştür.
Kurt Adam Müjdat evdekilere saldırır, Fikret ve diğerleri kaçıp at ahırına saklanırlar. Kurt Adam Müjdat peşlerinden ahıra gelir, seyisi ısırır.
Evin şöförü Güngör tüfekle gelir ve Kurt Adamı vurur.  Fikret ve diğerleri ahırdan kaçıp eve saklanırlar.
Fikret yardıma gelmesi için dostu papaz Artin’i arar ama ne yazık ki Kurt Adam Müjdat o odadadır. Müjdat ışıkları yakar ve Fikret’e eziyet etmeye başlar.
Papaz Artin yardıma gelmiştir. Odaya girer Kurt Adam Müjdat’a gümüş okla ateş eder, ıskalar Kurt Adam kaçar.
Fikret ve papaz Artin diğerlerinide alıp orman yolundan kaçmak için köşkten ayrılırlar.
Ormanda Kurt adam Müjdat tekrar karşılarına çıkar ve onlara tekrar eziyet etmeye başlar, daha önce bir çukura düşüp diğerlerinden ayrı düşen evin hizmetçisi arkadan sesizce gelir, Kurt Adamı gümüş çatalla öldürür ve Müjdat tekrar insana dönüşür.
Dağıtım: Özen Film
Yapım: İyi Seyirler Filmcilik

Resimler:

Bir yanıt yazın