Lego Filmi – The Lego Movie

“The LEGO MOVIE”

7 Şubat’ta 3D ve Türkçe Dublajlı Olarak Sinemalarda.

İlk uzun metrajlı LEGO® sinema macerası “LEGO® Filmi” Warner Bros. Pictures ile Village Roadshow Pictures işbirliğiyle 7 Şubat 2014’te sinema salonlarındaki yerini alıyor.

Filmi,  Phil Lord ve Christopher Miller’ın (“21 Jump Street”, “Cloudy with a Chance of Meatballs”) yönetiyorlar. Türkiye’de Türkçe seslendirilmiş olarak vizyona girecek filmin
orjinalinde başrolleri Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Will Arnett, Nick Offerman,
Alison Brie ve Charlie Day’le birlikte Liam Neeson ve Morgan Freeman seslendiriyorlar.

Orijinal 3D bilgisayar animasyonu film sıradan, kurallara uyan, kesinlikle vasat bir LEGO mini figürüyken, yanlışlıkla en olağanüstü kişi ve dünyanın kurtuluşunun anahtarı olarak ilan edilen Emmet’ın hikayesini konu alıyor. Emmet kötü kalpli bir tiranı durdurmak için çıkılan destansı serüvende yer alacak bir grup yabancıya katılmaya çağırılır; oysa bu serüven için feci derecede, hem de çok komik biçimde hazırlıksızdır.

Filmin orijinal versiyonunda, Emmet’ı Chris Pratt (“Moneyball”) seslendirdi.

Emmet’ın başlıca rakibi olan ve dünyaya hükmetmek ile kendi hayatının mikro yönetimi arasında denge kurmakta zorlanan hırslı CEO Lord Başkan’a ise Will Ferrell (“The Campaign”) sesiyle hayat verdi; Liam Neeson (“Taken” ve “Taken 2,” “Schindler’s List”le Oscar adayı) da Emmet’ı yakalamak için elinden geleni ardına koymayan, başkanın güçlü sağkolu Kötü Polis/İyi Polis’i seslendirdi.  Emmet’a seyahatinde eşlik eden rol arkadaşları ise şöyle: Esrarengiz ihtiyar Vitruvius rolünde Oscar® ödüllü Morgan Freeman (“Million Dollar Baby”); Emmet’ı dünyanın kurtarıcısı sanan ve ona bu serüvende rehberlik eden kaya kadar sert Wyldstyle/Çılgınstil rolünde Elizabeth Banks (“The Hunger Games”, “30 Rock”la Emmy adayı); Wyldstyle/Çılgınstil’le mazisi olan LEGO minyatürü gizemli Batman rolünde Will Arnett (“30 Rock”la Emmy adayı); Lord Başkan’dan intikam almayı kafasına takmış, dik başlı, kasıntı bir korsan rolünde Nick Offerman (NBC yapımı “Parks and Recreation”); grubun güçlü bir sırrı olan, tatlı ve şirin bir üyesi rolünde Alison Brie (NBC yapımı “Community”); ve astronot Benny rolünde Charlie Day.

Yönetmenler Phil Lord ile Christopher Miller filmin senaryosunu da kaleme aldılar. LEGO yapı oyuncaklarına dayanan hikaye ise Dan Hageman ile Kevin Hageman ve Phil Lord ile Christopher Miller’a ait. Film LEGO dünyasının en sevilen karakterlerinden bazılarını yeni bazı karakterlerle buluşturarak, markanın yenilikçi oyuncaklarının ve son derece popüler video oyunlarının hayranlarını daha önce hiç görmedikleri, görsel açıdan benzersiz bir Lego dünyasına davet ediyor.

“LEGO® Filmi” nin yapımcılığını Dan Lin (“Sherlock Holmes”, “Sherlock Holmes: A Game of Shadows”) ve Roy Lee (“The Departed”, “How to Train Your Dragon”), yönetici yapımcılığını ise Jill Wilfert, Matthew Ashton, Kathleen Fleming, Allison Abbate, Zareh Nalbandian, Jon Burton, Benjamin Melniker, Michael E. Uslan ve Bruce Berman gerçekleştirdi.

Filmin yaratıcı ekibi görüntü yönetiminde Barry Peterson, yapım tasarımında Grant Freckleton, kurgu ve animasyon ortak yönetiminde Emmy ödüllü Chris McKay’den (“Robot Chicken”) oluşuyor.

Filmin müziği ise besteci Mark Mothersbaugh’ın imzasını taşıyor.

“LEGO® Filmi” Village Roadshow Pictures, LEGO Sysems A/S,  Vertigo Entertainment/Lin Pictures Production işbirliğiyle bir Warner Bros Pictures yapımıdır. Filmin dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures, bazı bölgelerde ise Village Roadshow Pictures gerçekleştirecek.

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157637128250555″]

Bir yanıt yazın