Mahşer Günü – The Divide

Mahşer Günü
(The Divide)

Özet: Dehşet verici bir patlamanın New York’u yerle bir etmesinin ardından, birbirini tanımayan sekiz kişi yaşadıkları binanın sığınağına girerler. Çok kısa bir zaman sonra kapalı yerde kalmanın vermiş olduğu bunalıma, su ve yiyecek kıtlığına yenik düşerler. Tansiyon yükseldikçe barındıkları sığınak bir cehenneme dönüşür. Eva, bu cehennemden kurtulabilmek için kendi iç güdülerine güvenmesi gerektiğini bilmektedir. Dünyanın bu trajik sonundan sağ çıkabilmesi için önce cehennemden farksız olan bu sığınaktaki sekiz kişi arasından sağ çıkması gerekmektedir.

Kadro Hakkında

Xavier Gens – Yönetmen

Xavier Gens kariyerine stajyer olarak başlamıştır. Birçok büyük bütçeli filmlerde yer almıştır. Bunlardan bazıları “Ronin”, “Maximum Risk”, “Double Team” ve “Le Bossu”dur. Kısa filmleri olan “Born to Kast” ve “Au Petiti Matin” ile Cognac Film Festivali’nde büyük ödüle layık görülmesi onun yönetmeliği kariyer olarak seçmesinde çok büyük etken olmuştur. Bu kritik başarı onun müzik video yönetmeliği yapması için referans olmuştur. Fransız Televizyon dizisi olan “Sable Noir” (Black Sand) için bir bölüm çekmesi istenmesinden önce toplam 40 müzik video ve reklâm filmi çekmiştir. Bu dizi çekimiyle efsanevi yapımcı ve yönetmen olan Luc Besson’u yazar ve yönetmen olarak ilk filmini çekebilecek kapasitede de olduğuna ikna etmiştir. Korku gerilim dalında ilk filmi olan “Frontier(s)”, Toronto Film Festivali’nde gösterilmiştir.

Frontier(s)’ta göstermiş olduğu başarısı sayesinde Fox Stüdyoları tarafından bir bilgisayar oyunundan uyarlanmış olan “Hıtman”i çekmesi istenmiştir. Toplamda $ 100 milyon gişe ve $ 100 milyon DVD satışı gerçekleştirmiştir.

2010’da Milo Ventimiglia, Michael Biehn, Lauren German ve Rosanna Arquette’nin rol aldığı “The Divide” 2011’de ilk olarak SXSW Film Festivali’nde gösterilmiştir.

Gösterim Tarihi:
08 Haziran 2012
Dağıtım: Duka Film
İthalat: Duka Film
Yönetmen:
Xavier Gens
Yapımcılar: Ross M. Dinerstein, Darryn Welch
Oyuncular: Lauren German, Michael Biehn, Milo Ventimiglia, Courtney B. Vance, Ashton Holmes, Rosanna Arquette

Bir yanıt yazın