Man of Steel

MAN OF STEEL – 14 Haziran’da Sinemalarda!..

Warner Bros. Pictures ve Legendary Pictures, Zack Snyder’in yönettiği, Henry Cavill’in  Clark Kent/Kal-El rolünü üstlendiği “Man of Steel’iTM”  sunar.
Genç bir çocuk olağanüstü güçleri olduğunu ve bu gezegenden olmadığını öğrenir. Genç bir adam olarak, nereden geldiğini ve buraya ne yapmak üzere gönderildiğini keşfetmek üzere bir serüvene koyulur. Fakat dünyayı yok olmaktan kurtarmak ve tüm insanlık adına umudun simgesi hâline gelmek için içindeki kahramanın ortaya çıkması gerekmektedir.
Filmin diğer önemli oyuncuları arasında dört kez Oscar® adayı Amy Adams (“The Master”), Oscar® adayı Michael Shannon (“Revolutionary Road”), Oscar® ödüllü Kevin Costner (“Dances with Wolves”), Oscar® adayı Diane Lane (“Unfaithful”) ve Oscar® adayı Laurence Fishburne’nin (“What’s Love Got to Do with It”) yanı sıra Antje Traue, Ayelet Zurer, Christopher Meloni ve Oscar® ödüllü Russell Crowe (“Gladiator”) yer alıyor.
“Man of Steel”in yapımcılığını Charles Roven, Christopher Nolan, Emma Thomas ve Deborah Snyder; yönetici yapımcılığını ise Thomas Tull, Lloyd Phillips ve Jon Peters üstlendi. David S. Goyer filmin senaryosunu Goyer ve Nolan’ın hikayesine dayanarak kaleme aldı. Senaryo ve hikayede yer alan Superman karakterlerinin yaratıcıları Jerry Siegel ve Joe Shuster; yayımcısı ise DC Entertainment’tir.
Zack Snyder’in kamera arkası ekibi görüntü yönetiminde Amir Mokri, yapım tasarımında Alex McDowell, kurguda David Brenner, kostüm tasarımında birden çok Oscar®  sahibi James Acheson (“Restoration”) ve Michael Wilkinson’dan oluşuyor. Filmin müziği Oscar® ödüllü besteci Hans Zimmer’in (“The Lion King”) imzasını taşıyor.
Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures işbirliğiyle, bir Syncopy yapımı olan Zack Snyder filmi “Man of Steel”i sunar. Film 2 boyutlu, seçilmiş sinemalarda ise 3 boyutlu ve IMAX® olarak gösterilecek.

Bir yanıt yazın