Münafık

MÜNAFIK
Hiçbir Bebek Sancısız Doğmaz

3 NİSAN 2015’DE SİNEMALARDA

Özkan Aksular’ın yazıp yönettiği Münafık, 3 Nisan 2015 tarihinde sinemalarda. Filmde, deneyimli oyuncular Levent Sülün, Hakan Salınmış, Güliz Şirinyan ve Erdoğan Sıcak da yönetmene eşlik ediyor. Rus oyuncu Karina Malsagova ise, ilk oyunculuk deneyimi olmasına rağmen izleyenlerden geçer not almayı başarıyor.

Türk Korku Sineması’nda bir ilki gerçekleştirip korku ile dramı birbirine harmanlayarak beyaz perdeye taşıyan Münafık, izleyicilere soluksuz izleyecekleri bir gerilim vaad ediyor.
Çekimleri 4 haftalık bir süreçte Kastamonu/Azdavay Nalbantoğlu Mahallesi ve İstanbul’da gerçekleşen filmin teknik ekibi 43 kişiden oluşuyor. Müzikleri 2015 yılı Altın Portakal En İyi Müzik Ödülü sahibi Başar Ünder tarafından hazırlanan Münafık’a, aynı zamanda REDD grubundan da hatırlayacağımız Berke ve İlke Hatipoğlu kardeşler de bir adet yeni parça yaparak destekte bulundu.

Münafık Filminin Konusu

1984 yılında, Sovyetler Birliği’nde bulunan ve Parapsikolojik olaylar üzerine incelemeler yapan ESP Laboratuvarlarından birinde çalışmakta olan Valeria, eski sevgilisi Nazım’ın daveti üzerine, “Cinli Nazife” olarak anıla Nazife Hanım ile ilgili araştırma yapmak üzere Türkiye’ye gelir. Azdavay’daki Nalbant Köyü’nde araştırmalarını sürdüren Valeria, birden hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Köylü, Nazife Hanım’ı felç geçirmiş, Nazım’ı ise delirmiş bir halde bulur.

Küçük kızının hastalığı nedeniyle ikinci çocuğunu doğada, doğal yöntemlerle doğurmak isteyen Ceyda, ailesi ile birlikte babanesinin 30 yıl önce terk ettiği bu köy evine gelir. Doğum sancıları arasında geçmişin sırları yavaş yavaş aralanacaktır.

Yapım: Mantis Film
Tür: Gerilim, Dram, Korku
Süre: 100 dk.
Yapımcı: Özkan Aksular
Senaryo: Özkan Aksular
Yönetmen: Özkan Aksular
Görüntü Yönetmeni: Varol Şahin
Oyuncular: Levent Sülün, Zeynep Okan, Balım Gaye Bayrak, Özer Arslan, Karina Malsagova, Güliz Şirinyan, Hakan Salınmış, Murat Bülent Atacan, Ahmet Fuat Onan, Erdoğan Sıcak, Nalan Olcayalp

“Münafık” için bir yanıt

Bir yanıt yazın