Mutlu Aile Defteri

RAHAT! HAZIR OL! ve EĞLEN!
“MUTLU AİLE DEFTERİ”

8 Şubat’ta sinemalarda!

Tek ortak özellikleri babalarından kaçmak olan 3 kardeş ve bu kardeşlerin ilginç eşleri yıllar sonra aynı çatı altında buluşmak zorunda kalırsa ne olur?
Yapımını Tims Productions, yönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı “Mutlu Aile Defteri” 8 Şubat’ta sinemaseverle buluşuyor.

Konusu: Çok sert ve otoriter bir mizaca sahip olan emekli albay Yıldırım Taşyumruk (Tuncel Kurtiz) günün birinde damdan düşer. Bu yüzden yıllar önce kendisinden koşa koşa kaçmış olan evlatları yeniden aynı çatı altında buluşurlar. Bu film, o çatı altında yaşanacakların komik hikayesidir…

Yıldırım Bey’in yaş ve sevimlilik sırası ile çocukları Kudret(İlker Aksum), Cevdet(Bülent Emrah Parlak) ve İsmet(Büşra Pekin) geçmişlerinden kaçıp uzaklaştıkları delice düzenin içine tekrar düşmüşlerdir. Yeniden her hareketlerinde babalarına hesap vermek zorundadırlar. Bu durum sadece onları değil, Kudret’in eşi Ayça(Goncagül Sunar),Cevdet’in eşi Asuman(Binnur Kaya) ve İsmet’in sevgilisi İsmet(Öner Erkan)’i de etkileyecektir.

Damdan düşmenin etkisiyle Yıldırım Bey artık daha güçlü, daha hızlı ve daha öfkelidir. Eskiden bir babaysa şimdi beş baba olmuştur. Ve çocuklarının sakladığı sırları ortaya çıkarmakta kararlıdır. Çocukları ise yalanlarını sürdürmeye çalışırken her geçen gün daha da köşeye sıkışmaktadır. Aslında önemli olan en sonunda bu beş benzemez insanın tekrar aile olmayı başarıp başaramayacakları, Mutlu Aile Defteri’nde yer alıp alamayacaklarıdır…

Yılın kadrosu bu filmde bir araya geldi

Babalarından ve birbirlerinden kaçarak 3 ayrı hayat süren kardeşlerin ve ilginç eşlerinin yıllar sonra aynı çatı altında buluşmasını konu alan filmde Tuncel Kurtiz, Binnur Kaya, İlker Aksum, Bülent Parlak, Büşra Pekin, Öner Erkan ve Goncagül Sunar başrollerde.

Çekimleri İzmir’de gerçekleşen filmin kadrosu da dikkat çekiyor.Tuncel Kurtiz’in emekli albay olarak kamera karşısına geçtiği filmde çocuklarını İlker Aksum, Bülent Emrah Parlak ve Büşra Pekin canlandırıyor. 8 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşacak olan filmde Taşyumruk ailesinin gelinlerini Binnur Kaya ve Goncagül Sunar; evin tek kızının sevgilisi rolünü ise Öner Erkan canlandırıyor.

Bir yanıt yazın