Penguen Kral – The Penguin King

YEKTA KOPAN’IN SESİYLE PENGUEN KRAL 3D
The Penguin King 3D

HEYECAN VE KAHKAHA DOLU BİR MACERA!

Sevimli ve genç penguen Rex, buradan kilometrelerce uzaklıktaki Penguen Şehri’nde komik ve şaşkın kuzenleri Larry ve Moe ile birlikte yaşamaktadır. Penguen Şehri deniz kenarında, çevresi kocaman dağlarla kaplı deniz fillerinin ve fokların sürekli ziyaret ettikleri çok güzel bir sahil şehridir.Çevresini keşfetmek için sürekli gözlem yapan meraklı Rex, günün birinde aşık olur. Bu aşk onun hayatında çok şey değiştirecek, bu vahşi dünyada fırtına kuşları, albatroslar gibi tehlikeli canlılara karşı durmak ve yavrusunu korumak için çok şey göze alacaktır. Gerçek bir Penguen Kral olma yolcuğundaki bu büyük maceraya eşlik etmeye hazır mısınız?
BAŞROLLER
Genç Penguen Rex

İşte kahramanımız! Penguen Rex’in hikayesi, doğduğu Penguenler Şehri’ne geri dönmesiyle başlıyor. Rex genç, tecrübesiz ve endişeli. Doğduğu bu adanın kumsallarından ayrılalı tam 3 yıl oldu ve şimdi aşık olmak ve bir aile kurmak için çok hevesli. Biz de bu yer yer hüzünlü, yer yer komik yaşam mücadelesinde, aşkı bulma arayışında ve dünyanın en vahşi yerlerinden birinde büyük bir macerada ona eşlik ediyoruz.
Bu onun hayat yolcuğu…
Kuzenler Larry ve Moe
Kuzenler Larry ve Moe, Rex’le birlikte büyüdüler ve hep ona sadık kaldılar. Henüz yavrularken Rex’le aynı küçük gruptalardı ve şimdi onlar da 3 yıl süren destansı bir balık avından sonra ilk defa büyüdükleri adaya geri dönüyorlar. Fakat ne yazık ki bir türlü kız arkadaş edinemiyorlar. Penguenler arasında pek de popüler sayılmazlar! Hayal kırıklığına uğrayan Larry ve Moe son çare olarak başka bir penguenin yumurtasını çalmaya
çalışıyorlar. Fakat bu da bir diğer komik olaya sebep oluyor.

Romantik bir çift: Rex ve Patti
Felaket! Bu sene adanın kumsalında kızlardan çok erkek penguen var ve Rex’in bir kız arkadaş bulması gerçekten de çok zor olacak. Rex’in kızlar tarafından fark edilmesi için tüylerinin tertemiz olması ve biraz kur yapmayı öğrenmesi lazım.
Rex, kızları etkilemek için önce kalabalığın arasında göğsünü kabartarak yürüyor ve kafasını sağa sola oynatıyor. Oldukça komik görünmesine rağmen espriden anlayan güzel bir kız olan Patti’nin dikkatini çekiyor. Ve dannn! İlk görüşte aşk başlıyor!
Yavru Junior
Rex ve Patti’nin aşklarının ilk meyvesi Junior.Anne ve babası balık avına çıktıkları için kış boyunca, zorlu yaşam koşullarına ve kar fırtınalarına tek başına göğüs germek zorunda kalıyor. Tüyleri henüz su geçirmez değil fakat soğuğa karşı iyi bir koruma sağlıyorlar. Geçen bir yıl aradan sonra Junior’ın tüyleri dökülerek yerini yetişkin tüylere bırakacak. 3 yaşına geldiğinde ise ergenliğe geçerek tıpkı babası Rex gibi kızları etkilemek için uğraşacak.
Makaroni Penguenler
Bu hareketli penguenler büyük koloniler halinde, diğer hayvanlar tarafından da sık sık rağbet gören, dik kayalıklarda yaşarlar! Eğer davetsiz bir misafir yaşam alanlarına çok yaklaşırsa, makaroniler çok sinirlenirler.
Kuzenler Larry ve Moe sürgün edildikten sonra çıktıkları yolculuk sırasında makaronilerin yaşadığı Herkül Koyu’na denk gelerek makaronilerin saldırgan tavırlarıyle karşılaşırlar. Makaroniler Kral Penguenler’den çok daha küçük boyutlarda olmalarına rağmen kararlı tavırlarıyla bunu fazlasıyla telafi ederler…
Antarktika Kürklü Fokları
Penguen şehri yaklaşık olarak 3 milyon Antarktika kürklü fokuna ev sahipliği yapar. Bu da dünya üzerinde kürklü fokların 95%’inden fazlasına denk gelir. Sahili işgal etmeleri penguenlere sürekli zor anlar yaşatır. Özellikle agresif erkek penguenlerin kendi bölgelerini koruma isteğinden dolayı gerginlik doruk noktasına çıkar. Antarktika kürklü fokunun önüne çıkan her canlı ısırılma veya ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kalır, ne yazık ki buna herhangi talihsiz bir penguen de dahil. İşte bu nedenle Rex sürekli tetikte olmalı!
Güneyli Deniz Filleri
Açılın deniz filleri geliyor! Bu hantal devler her sene tüy dökmek ve üremek amacıyla koca cüsselerini okyanustan taşıyarak karaya çıkarlar. Sahilde uzanmak ve keyif yapmak en sevdikleri şeydir. Ancak sahilde yer kapma savaşları kükremeler ve kanlı kavgalarla bitebiliyor. Sahiller bu koca yaratıklar tarafından ele geçirildiğinde penguenler bu devasa bedenlerin arasından dikkatlice geçmek zorundadır çünkü herhangi bir yanlış harekette bu koca cüsselerin altından ezilme tehlikeleri çok büyüktür.
Güneyli Hain Fırtına Kuşları
Fırtına Kuşları tam bir penguen katilidir. Çoğunlukla zayıf veya ölmek üzere olan yavru penguenleri avlarlar fakat zaman zaman sağlıklı olan yavruların da peşine düşerek onları da öldürmekten çekinmezler. Sahil kıyısında aşağı yukarı süzülerek yavru bir pengueni topluluktan uzaklaştırıp bütün vücut ağırlıklarını vererek saldırıya geçerler. Bir diğer taktikleriyse avın etrafını sararak öldürene kadar gagalamaktır. Eğer ilk saldırı başarısız olursa, yaralanan yavru yeteri kadar zayıflayana ve daha kolay bir av olana kadar günlerce beklerler.
Hırsız Yırtıcı Martılar
Gözünüzü dört açın! Koca gövdeleri, keskin gözleri ve keskin pençeleriyle yırtıcı martılar leş yiyicilerdir. Asıl besin kaynakları korunaksız kalan penguen yumurtaları ve çürümüş etler olsa da, bu kleptoman kuşlar etraftayken hiçbir şey güvende değildir. Rex yavrusunu beslerken etrafta uçan bu hırsızlara karşı dikkatli olmalıdır yoksa Junior’u beslemek için çıkardığı mama göz açıp kapayıncaya kadar ortadan kaybolur. Yırtıcı martıların doğum yapan fokların plasentalarını yediği ve emziren deniz fillerinin sütlerini çaldığı da bilinmektedir.
Heybetli Göçebe Albatroslar
Göçebe albatroslar üç buçuk metreye varan kanat genişlikleriyle gökyüzünde heybetli bir şekilde süzülürler.
Bu etkileyici kuşlar Penguen Şehri’nin üzerinde uçarken Rex onları özenerek izler. Yavru kuşlar ve penguenlerin yeni tüyleri çıkarken, Kral Penguenler ve Göçebe Albatroslar buz gibi hava koşullarına göğüs gerer ve bu süreçte ebeveynler yemek bulmak ve yavrularını beslemek için olağanüstü mesafeler kat ederler.
Leopar Foku
Leopar fokları Antarktik denizlerinin en korkulan avcılarından biri olarak ün salmıştır. Uzun ve ince bedenleri ile geniş kanatları sayesinde suda diğer fok türlerinden çok daha çevik bir şekilde hareket ederler. Yırtıcılara karşı kendilerini basitçe koruyabilen Leopar foklarının akşam yemeği menülerinde her çeşit penguene yer vardır.
Katil Balinalar
Sevimli görünüşlerine aldanmayın! Katil balinalar besin zincirinin en tepesinde yer alırlar, onları avlayabilen başka hiçbir hayvan cinsi yoktur. Denizde yaşayan en hızlı memeliler olarak yüzerken saatte 55 km hıza kadar ulaşabilirler. Katil balinaların başka balina türleri olan gri ve mavi balinaları avladıkları da bilinmektedir. Penguenimiz Rex bu tehlikeler avcılara yem olmamak için gözünü dört açmalı ve kanatlarını her zamankinden hızlı çırpmalıdır.

Bir yanıt yazın