Oflu Hoca’nın Şifresi

OFLU HOCA’NIN ŞİFRESİ

Sümela’nın Şifresi ve Moskova’nın Şifresi filmlerinin yönetmeni Adem Kılıç’ın yeni komedi filmi olan ‘Oflu Hoca’nın Şifresi’nin fragmanı sinemaseverlerle paylaşıldı. 31 Ekim’de beyazperdede sinema izleyicisi ile buluşacak olan filmin fragmanı, soSyal medyada kahkaha makinesi olarak tanımlandı.  İzleyenlerin büyük beğenisini kazanan fragman, Oflu Hoca’nın Şifresi filmiyle ilgili olarak, ‘beklentileri de karşılayacak müthiş bir komedi filmi’ yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Başrollerinde Çetin Altay, Ahmet Varlı, Köksal Engür, Didem Balçın, Başak Daşman, Tarık Papuççuoğlu, Mehtap Bayrı, Eser Eyüboğlu, Asena Ongan, Onur Dilber, Deha Beşyıldız, Timur Ölkebaş, Ali Demirel, Ceyhun Gen ve Emin Albayrak’ın rol aldıkları Oflu Hoca’nın Şifresi  izleyicilerine bol kahkahalı bir film vaad ediyor. Teknik direktör Yılmaz Vural ve ünlü oyuncu Ahmet Kural da konuk oyuncu olarak filme destek veren isimler arasında yer aldılar.

Senaryosunu Engin Elgün, Hilmi Köksal Alişanoğlu ve Ferhat Ergün’ün birlikte yazdıkları filmde, Oflu Hoca (Çetin Altay) ile Müteahhit Ahmet (Ahmet Varlı)’in Doğanspor’un başkanlık seçimindeki mücadeleleri komik bir dille anlatılıyor.

Bir başkasına şaka gibi, kabus gibi gelebilecek bir gün, Oflu Hoca için sıradan bir gündür. Çünkü o her gün yerel kanalda, akıl hocalığı yaptığı programda, tahammül sınırlarını zorlayan abuk sorulara yanıt vermekte; yöredeki her dişi için artık bir tehlike unsuru haline gelmiş babasını mümkün mertebe zaptetmeye çalışmakta ve bir “deli mıknatısı”na dönmüş ekmek fırınında, envai çeşit abuk olay yaşamaktadır.  Tüm bunlar yetmezmiş gibi,  Oflu Hoca’nın hayatını birdenbire değiştirecek ve onu pek de istemediği, komik bir rekabetin ortasına düşürecek olaylar ardı ardına yaşanmaya başlar.

Öncelikle Hoca’nın da gençliğinde futbol oynadığı Doğanspor kulübünün zor durumdan kurtulması için “namuslu, zeki ve gönüllerin şampiyonu ” bir başkan gerekmektedir. Bu özelliklerden bir tanesini bile taşımayan ve  hiç de güven vermeyen Müteahhit Ahmet  ile Oflu Hoca’nın başkanlık mücadelesi inanılmaz olaylar eşliğinde başlar…

KÜNYE

YAPIM ŞİRKETİ: ÜÇGEN YAPIMEVİ
YAPIMCI: ADEM KILIÇ
DAĞITIM ŞİRKETİ: PİNEMA
YÖNETMEN: ADEM KILIÇ
İKİNCİ YÖNETMEN: SERKAN KARAARSLAN
SENARYO: ENGİN ELGÜN, HİLMİ ALİŞANOĞLU, FERHAT ERGÜN
GÖRÜNTÜ YÖN : BERTAN ÖZER
UYGULAYICI YAPIMCUI: EMİN ALBAYRAK
GENEL KOOR: SERDAR ÇAĞLAR
KURGU: AHMET CAN ÇAKIRCA
SANAT YÖN.: ERHAN USTA
KOSTÜM: EBRU ÖZTÜRK
MAKYAJ: NAİME GÜRSELER
MÜZİK: ARİA
ÇEKİM YERİ: TRABZON
VİZYON TARİHİ: 31 EKİM 2014
TÜRÜ: KOMEDİ
GİRECEĞİ ÜLKELER: TÜRKİYE ve AVRUPA

OYUNCULAR:  ÇETİN ALTAY (Oflu Hoca), AHMET VARLI (Müteahhit Ahmet), KÖKSAL ENGÜR (Ali Osman), DİDEM BALÇIN (Asiye), BAŞAK DAŞMAN (Ümmiye), ONUR DİLBER (İdris), ESER EYÜBOĞLU (Kadir),  FÜRUZAN ASENA ONGAN (Nur), İSRAFİL KÖSE (Manav), TİMUR ÖLKEBAŞ (Pompacı), CEYHUN GEN (Zeki), ALİ DEMİREL (Lemi), EMİN ALBAYRAK (Yaşar), DEHA BEŞYILDIZ (Metin), ÜMİT DİLMEN (Ümit), YILMAZ VURAL (Yılmaz Vural), ZEKİ AYVAZ (Zeki Ayvaz), MEHTAP BAYRİ (Meryem), BUKET DEREOĞLU (Moderatör), TARIK PABUÇCUOĞLU (Erkek Ürolog), ÖZLEM SAVAŞ (Kadın Ürolog)

KONUK OYUNCU: AHMET KURAL (Bakan)

Fragman linki:

“Oflu Hoca’nın Şifresi” için bir yanıt

Bir yanıt yazın