Sivas

Sivas

Konu: 11 yaşında bir çocuk olan Aslan ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin bozkırda geçen hikâyesi.

71. Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen “Sivas”; 31 Ekim Cuma günü sinemalarda! 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde büyük ödül için yarışacak olan “Sivas”; 11 yaşındaki Aslan adlı bir çocuk ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin, bozkırda geçen hikayesini anlatıyor.

İlk uzun metrajlı filmiyle festivalin ana yarışma bölümüne seçilen ilk Türk yönetmen olan Kaan Müjdeci’nin filmi “Sivas”; 71. Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazandı. Minik başrol oyuncusu Doğan İzci’nin de, festivali takip eden uluslararası 15 sinema yazarının oluşturduğu jüri tarafından Premio Bastio D’Oro 2014 – En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldüğü film; 10-18 Ekim 2014 tarihleri arasında ise 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışacak.
11 yaşındaki Aslan adlı bir çocuk ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin, bozkırda geçen hikayesini anlatan “Sivas”; festivalin ardından, 31 Ekim Cuma günü M3 dağıtımıyla sinema salonlarında izleyicilerle buluşacak.
“Sivas”ın başrollerinde; Doğan İzci ve Çakır yer alıyor. Ana oyuncuların neredeyse tamamının, Yozgat Yerköy’de yaşayan halktan oluştuğu filmde; Muttalip Müjdeci, Hasan Özdemir, Ezgi Ergin, Furkan Uyar ve Hasan Yazılıtaş’a, profesyonel oyuncular Ozan Çelik, Banu Fotocan ve Okan Avcı eşlik ediyor.

İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Atölyesi kapsamında “1000 Volt Post Prodüksiyonu Ödülü” alan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yapım desteği ile gerçekleştirilen “Sivas”ın çekimleri, geçtiğimiz sene Yozgat’ın Yerköy
ilçesinde gerçekleştirildi. Senaryosu da Kaan Müjdeci’ye ait olan filmin; görüntü yönetmenliğini Armin Dierolf ve Martin Hogsnes Solvang, ses ve müzik yönetmenliğini ise Cevdet Erek üstlendi.

Yönetmen: Kaan Müjdeci
Oyuncular: Kaan Müjdeci, Doğan İzci, Hasan Özdemir, Ezgi Ergin, Furkan Uyar
Yapım: Kaan Müjdeci
Yapımcı: Yasin Müjdeci, Kaan Müjdeci
Ortak Yapımcılar: Nesra Gürbüz, Çiğdem Mater
Uygulayıcı Yapımcı: Kaan Kurbanoğlu
Casting: Şafak Binay
Senaryo: Kaan Müjdeci
Görüntü Yönetmeni: Armin Dieroff, Martin Hogsnes Solvang
Sanatsal İşler: Ahmet Öğüt
Müzik ve Ses Direktörü: Cevdet Erek
Görsel ve Grafik Tasarım: Burcu Tokatlı
Sanat Yönetmenleri: Meral Efe Yurtsever, Emre Yurtsever
Kurgu: Yorgos Mavropsaridis
Kostüm Tasarım: Ayşe Yıldız
Dağıtım: M3 Film
Gösterim Tarihi: 31 Ekim 2014