Örümcek Adam: Eve Dönüş – Spider-Man: Homecoming

ÖRÜMCEK-ADAM: EVE DÖNÜŞ
“Spider-Man: Homecoming”

“Captain America: Civil War”da sansasyonel bir başlangıç yapan Genç Peter Parker/Örümcek-Adam ( Tom Holland), “Örümcek-Adam: Eve Dönüş”te yeni bulduğu kimliği ve ağ atma yeteneğiyle, süper kahraman olarak yaşamaya başlıyor. “Yenilmezler”le yaşadığı müthiş deneyimden oldukça mutluluk duyan Peter, her zaman gözünü üzerinde tutan yeni akıl hocası Tony Stark (Robert Downey, Jr.)’ın gözetimi altında, halası May (Marisa Tomei) ile yaşadığı eve döner. Peter günlük hayat rutininde yaşamaya çalışır,fakat bir yandan yaşadığı semtteki insanların sevdiği “Örümcek-Adam” olmaktan daha fazlasını isteyen, kendisini kanıtlamaya çalışan düşüncelerinden dolayı kafası karışıktır.Ta ki, yeni kötü adam Vulture (Michael Keaton) ortaya çıkıp, Peter’in hayatta önem verdiği her şey tehlikeye girene kadar…

Yapım Bilgileri

“Örümcek-Adam bir ikon, tüm zamanların en büyük süper kahramanlarından biri. Nihayet onu evine, Marvel Sinema Evreni’ne getirebiliyoruz.”
– Kevin Feige, Marvel Stüdyoları Başkanı ve Örümcek-Adam: Eve Dönüş’ün Yapımcısı

İlk olarak Captain America: Civil War’da hayranlarının karşısına sansasyonel bir şekilde çıkan genç Peter Parker/Örümcek-Adam (Tom Holland) Marvel Sinema Evreni’ne Örümcek-Adam: Eve Dönüş’le giriş yapıyor. Tüm dünyanın kucak açtığı Örümcek-Adam tarihteki en popüler çizgi roman kahramanı ve Marvel çizgi romanlarının baş tacı. Şimdi, taze soluklu, eğlenceli ve yenilikçi bir filmle eve dönüyor. Marvel Stüdyoları’nın yapımını gerçekleştirdiği filmde, çizgi romanların Peter Parker’ını ilk kez diğer MSE kahramanlarıyla birlikte görüyoruz.

Yenilmezler’le yaşadığı maceradan mutluluk duyan Peter, halası May’le (Marisa Tomei) birlikte, yeni akıl hocası Tony Stark’ın (Robert Downey Jr.) yakın denetimi altında yaşadığı evine geri döner. Peter günlük hayatına –dostane bir Örümcek-Adam’dan fazlası olduğunu kanıtlaması gerektiği düşünceleriyle dikkati dağılsa da– geri dönmeye çalışır fakat Vulture (Michael Keaton) yeni bir kötü adam olarak ortaya çıktığında, Peter’ın hayatında en önemli gördüğü her şey tehlike altına girecektir. Kendisine meydan okunan Peter’ın olması gereken kahramana dönüşmesinin zamanı gelmiştir.

Columbia Pictures bir Marvel Stüdyoları ve Pascal Pictures yapımı olan Örümcek-Adam™: Eve Dönüş’ü sunar. Başrollerini Tom Holland, Michael Keaton, Jon Favreau, Zendaya, Donald Glover, Tyne Daly ile Marisa Tomei ve Robert Downey Jr.’ın paylaştığı filmi Jon Watts yönetti. Filmin senaryosunu Jonathan Goldstein, John Francis Daley, Jon Watts, Christopher Ford, Chris McKenna ve Erik Sommers, hikayesini ise Jonathan Goldstein ve John Francis Daley kaleme aldı. Marvel Çizgi Romanı’na ve Stan Lee ile Steve Ditko’nun yarattığı karaktere dayanan filmin yapımcılığını Kevin Feige ve Amy Pascal, yönetici yapımcılığını Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Patricia Whitcher, Jeremy Latcham, Stan Lee, Avi Arad ve Matt Tolmach, ortak yapımcılığını ise Mitch Bell, Eric Hauserman Carroll ve Rachel O’Connor gerçekleştirdi.

Örümcek-Adam: Eve Dönüş’ün kamera arkası yaratıcı ekibi, görüntü yönetiminde ASC ve AIC üyesi Salvatore Totino, yapım tasarımında Oliver Scholl, kurguda ACE’den Dan Lebental ve Debbie Berman, kostüm tasarımında ise Louise Frogley’den oluşuyor. Filmin görsel efektler amirliğini Janek Sirrs, müzik amirliğini de Dave Jordan üstlendi.

Yönetmen: Jon Watts
Yapımcılar: Kevin Feige
Amy Pascal
Senaryo: Jonathan Goldstein & John Francis Daley ve Jon Watts & Christopher Ford
ve Chris McKenna & Erik Sommers
Uyarlanan Marvel Çizgi Romanı Yazarları: Stan Lee ve Steve Ditko
Yönetici yapımcılar: Louis D’Esposito
Victoria Alonso
Patricia Whitcher
Jeremy Latcham
Stan Lee
Oyuncular: Tom Holland
Michael Keaton
Zendaya
Jon Favreau
Donald Glover
Tyne Daly
Ile Marisa Tomei
Ve Robert Downey Jr.