Panda: Sihirli Yol – Way Of The Panda – The Prodigy

PANDA SİHİRLİ YOL
WAY OF THE PANDA (The Prodigy)
( Shrek ve Köpek Balığı Hikayesi Çizerlerinden)

İlk filmde,karekterlerimiz ,kahramanımız,KG, ve onun efendisi Panda.
KG Prince Po’ya aşık olur. Birbirlerini Harika müzik eşliginde karşıdaki köprüden seslenirler ve KG Prens ile kirazlarin açtigi bahcede tanışır.Ayni gece Joy Joy Tavernada bulusmayı kararlastırırlar.Tavernada  Panda’nin da davul eşliğiyle Po lute,KG ise flütünü çalar. Kalabalık  büyük bir neşe icinde onlara eşlik eder. Eğlenceli dakikalari Po’nun Imparator babası ve askerlerinin mekana gelmesiyle son bulur. Imparator baba Prens’i bundan men eder ve partyi iptal eder ve oğlunu evine yollar.

Sonraki gün, KG Prens Po ile buluşmak için tekrar kirazli bahceye gider. Birbirlerine olan sevgilerini yeniden alevlendirmek üzereyken birden bire ortaya çıkan beklmeyen durum onların hayatını sonsuza kadar değiştirir.
Prens Po ,Prenses Mei  ve onun hizmetcisi Kara Ejderha Lee tarafından kaçırılır. Ancak, Prenses Mei bir hata yapar. Prensi kaçırırken ve kendi kaçarken çantasını kaybeder.  Bu çanta makyaj çantasıdır ve içinde sihirli iksir ve silahlar vardır.   Fakat bu KG nin hayatını sonsuza kadar değiştirecektir.
Efendi Panda bu cantayi bulur ve KG nin ellerine teslim eder.Prenses Mei ve Lee,Panda kasabasına dönerler ve bu cok kıymetli sihirli çantayı aramaya koyulurlar.Prenses Mei’nin sihirli çantasındaki gücünü kullanan KG çok güçlenir ve Mei ve Lee’yi yenebilecek güce kavuşur.Panda eğlenceli ve gülünç bir sekilde rakiplerini şansı ve sihir sayesinde yener.Prenses Mei ve Lee,Panda kasabasından orman bölgesine doğru kaçarlar.

İmparator ve onun ordusu Prense Po’yu aramaya başlarlar. Fakat bu yapmadan önce KG’ye karsı öfkesini kusar Prensin kaçırılmasindan onu sorumlu tutar. Efendi Panda KG’yi kendine has espiri uslubu ve alaycılığı ile savunur.Panda cok şeker ve eğlencelidir, dayanıklı ve hiçbir kimseden herhangi bir zarar görmeye tahammülüde yoktur.
KG ve Efendi Panda dağları tepeleri aşarak Prenses Mei ve Lee’yi ararlar.Bamboo ormanlarında Elfin okçusu olan Lee’nin  erkek kardeşlerine rastlarlar ve kısa bir mücedeleden sonra onları yenen,KG ve Master Panda,Prenses Mei ve Lee’yi  Oriel şelalesine kadar  takip ederler ve Ejderha Kral’ın karanlık dünyasına girerler.Kralın hayalet savaşcıları tarafından avlanırlar ve karanlik ormanda saklanmalari gerekir.
KG nerdeyse bu karanlık ve ürkütücü dünyada ümidini kaybetmeye başlar.

Ama Efendi Panda KG’nin Babasının bir zamanlar Harika bir adam ve  savaşçı olduğunu ve cesaretli bir sekilde Ejdeha Kral ile savasırken öldüğünden bahseder.Panda KG’yi koruyacağına söz verir ve babasının bu sekilde davranmadığını ona birkez daha anlatır.Babasının efsanesi ile KG cesaretlenir,korkusunu yener ve tam bir güvenle yola devam ederler.

Yazan ve Yoneten Robert D. Hanna
YAPIM YERİ VE YILI AMERİKA / 2009
TÜRÜ: MACERA
DAKİKA: 77 DAKİKA
OYUNCULAR : ANİMASYON
Yapımcısı: Maitland Primrose Group and Moving Pictures
YÖNETMENİ : ROBERT D.HANNA
SENARYO YAZARI : ROBERT D.HANNA
ÖZGÜN MÜZİK BESTECİSİ : MIMI SNOW , MIKE BUTLER
ANİMATÖR : RON SMORYNSKI

Bir yanıt yazın