Beni Asla Bırakma – Never Let Me Go

“NEVER LET ME GO / BENİ ASLA BIRAKMA”

28 Gün Sonra, Gün Işığı, Kumsal (The Beach) ve Halo’nun senaryo yazarı Alex Garland tarafından, Japon asıllı ünlü İngiliz yazar  Kazuo Ishiguro’nun  romanından sinemaya uyarlanan ve  “One Hour Photo” ile beğeni kazanan yönetmen Mark Romanek tarafından çekilen “NEVER LET ME GO / BENİ ASLA BIRAKMA” geçtiğimiz günlerde İstanbul Film Festivali’nde beğeniyle izlendi ve 29 Nisan 2011 de vizyona giriyor. Başrollerinde Oscar adayı Carrey Mulligan (An Education), Oscar adayı Keira Knightley (Pride&Prejudice) ve Altın Küre adayı Andrew Garfield’ın (The Social Network) yer aldığı film, son dönemlerin en başarılı roman uyarlamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Time dergisi tarafından İngilizce yazılmış en iyi 100 roman listesine alınan kitap, “Beni Asla Bırakma” ismiyle Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmış ve geçtiğimiz aylarda 5.baskısına ulaşmıştı.

Konu:

Ruth, Kathy ve Tommy çocukluklarını neredeyse cennetten çıkma bir İngiliz yatılı okulunda geçirir. Erişkinliğe adım attıklarında ise aralarındaki güçlü sevgiyi sindirmeye çalışırken bir yandan da onlardan gizlenen, kabullenmesi güç bir gerçeğe ve korkunç kaderlerine hazırlanmaları gerekmektedir.
Yönetmen: MARK ROMANEK
Senaryo: ALEX GARLAND
Oyuncular: CAREY MULLIGAN, KEIRA KNIGHTLEY, ANDREW GARFIELDSüre: 105 dk.
Görüntü Yönetmeni: ADAM KIMMEL, ASC
Müzik: RACHEL PORTMAN
Kurgu: BARNEY PILLING
Vizyon Tarihi: 29 Nisan 2011
İthalat: Tiglon
Dağıtım: Tiglon
http://www.foxsearchlight.com/neverletmego/
Türkçe altyazılı fragman: http://www.youtube.com/watch?v=DavEKAxRm7M
http://www.ykykultur.com.tr/kitap/?id=1255

Bir yanıt yazın