Thor

THOR

Paramount Pictures ve Marvel Entertainment Sunar
Bir Marvel Studios Prodüksiyonu
Bir Kenneth Branagh Filmi

Ortak Yapımcılar: Craig Kyle  Victoria Alonso
Sorumlu Yapımcılar: Alan Fine  Stan Lee  David Maisel
Patricia Whitcher  Louis D’Esposito
Yapımcı: Kevin Feige
Hikaye: J. Michael Straczynski ve Mark Protosevich
Senaryo: Ashley Edward Miller & Zack Stentz ve Don Payne
Yönetmen: Kenneth Branagh
Oyuncu Kadrosu: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård, Colm Feore, Ray Stevenson, Idris Elba, Kat Dennings, Jaimie Alexander, Josh Dallas, Tadanobu Asano, Clark Gregg, Rene Russo ve Odin rolünde Anthony Hopkins.
Gösterim Tarihi: 29 Nisan 2011
Özet: Destansı THOR macerası, günümüz dünyasındaki Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik gerçekliğine kadar uzanıyor. Hikayenin merkezinde, düşüncesiz tavırları antik bir savaşı tekrar başlatan güçlü ama kibirli savaşçı Yüce Thor var. Sonuç olarak Thor, Dünya’ya sürgün ediliyor ve insanlar arasında yaşamaya mecbur bırakılıyor. Kendi dünyasının en tehlikeli kötü adamı en karanlık güçlerini Dünya’yı istila etmek için yollayınca Thor, gerçek bir kahraman olmak için nelerin gerektiğini öğreniyor.
www.thorfilmi.com.tr

PRODÜKSİYON NOTLARI

Paramount Pictures ve Marvel Entertainment merakla beklenen, nesiller boyu okuculara ilham veren, Marvel’in efsanevi süper kahramanlarının son film uyarlaması “Thor”la karşımızda.
Destansı THOR macerası, günümüz dünyasındaki Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik gerçekliğine kadar uzanıyor. Hikayenin merkezinde, düşüncesiz tavırları antic bir savaşı tekrar başlatan güçlü ama kibirli savaşçı Yüce Thor var. Sonuç olarak Thor, Dünya’ya sürgün ediliyor ve insanlar arasında yaşamaya mecbur bırakılıyor. Kendi dünyasının en tehlikeli kötü adamı en karanlık güçlerini Dünya’yı istila etmek için yollayınca Thor, gerçek bir kahraman olmak için nelerin gerektiğini öğreniyor.
“Thor” bir adamın destansı yolculuğunun, tahtın veliahtı hırçın bir prensken, lider olmak hakkını kazanan bir süper kahramanın hikayesi…
Paramount Pictures ve Marvel Entertainment’tan Kenneth Branagh yönetmenliğinde bir Marvel Studios Production filmi olan “Thor”un baş rollerinde Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård, Kat Dennings, Clark Gregg, Colm Feore, Ray Stevenson, Idris Elba, Jaimie Alexander, Tadanobu Asano, Joshua Dallas, Rene Russo ve Odin rolüyle Anthony Hopkins var. Filmin yönetmeni Kenneth Branagh. Senaristler Ashley Edward Miller ve Zack Stentz ile Don Payne, hikaye J. Michael Straczynski ve Mark Protosevich’e ait. Filmin yapımcısı Kevin Feige.  Sorumlu yapımcılar Alan Fine, Stan Lee, David Maisel, Patricia Whitcher, Louis D’Esposito. Görüntü yönetmeni Haris Zambarloukos, BSC. Yapım tasarımcı Bo Welch. Kurgucu Paul Rubell, A.C.E. Kostüm tasarımcı Alexandra Byrne. Ortak yapımcılar Craig Kyle ve Victoria Alonso. Müzik süpervizörü Dave Jordan; müzikler Patrick Doyle.  Film, henüz sınıflandırılmamıştır.
www.Thor.Marvel.com. www.thorfilmi.com.tr

Bir yanıt yazın