Romantik Komedi

ROMANTİK KOMEDİ

5 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA…

Yapımcılığını Murat Tokat’ın üstlendiği, Cemal Hünal, Engin Altan Düzyatan, Gürgen Öz, Sedef Avcı, Sinem Kobal, Burcu Kara, Begüm Kütük, Kubilay Penbeklioğlu, Mert Yavuzcan ve Burcu Esmersoy  Janset’ın rol aldığı Romantik Komedi adlı film sevgililer gününe özel olarak hazırlandı. 1 Şubat akşamı Bacardi’nin destekleriyle İstinye Park /AFM Sinemaları’nda yapılan gala gecesine kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Senaryosunu Ceren Aslan ve Aslı Zengin’in yazdığı Ketche’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmde işinin uzmanları karakterlere uygun olarak, saç ve makyaj stillerini çekimlere başlanmadan çok önceden çalıştı.

Arkadaşlığın ve aşkın hayattaki yerini vurgulayan, hayata ve aşka dair umut dağıtacak olan Romantik Komedi’yi izleyen her kadın ve erkek, sinema salonundan mutlu bir şekilde ayrılacak. Kadın ve erkeklerin en gizli yönlerini ele verecek filmde aşka dair birçok sorunun yanıtını bulacaksınız.

Metropollerde yaşayan  kadın ve erkek ilişkileri hakkında eğlenceli ve samimi bir anlatım diline sahip olan film,  5 Şubat 2010’da sinema seyircisiyle beyazperdede  buluşuyor.

KONU:
Esra, Didem ve Zeynep çok yakın arkadaş olmalarına rağmen birbirinden farklı hayatlar sürdüren farklı karakterlere sahip üç kişidir. Sessiz sakin olan Esra, deli dolu olan Didem ve dominant karaktere sahip olan Zeynep..
Bu üç arkadaştan istikrarlı olarak ilişkisini sürdürebilmiş olan Zeynep’in düğünü hem Esra’nın hem de Didem’in hayatında değişik süprizlere neden olacaktır. İstemediği bir işte yıllardır çalışan Esra bir cesaret örneği göstererek, hayatını değiştirmeye karar verir. Bunun için ilk adımı atar ve işinden istifa eder, kötü giden ilişkisini sona erdirir.
Uzun iş aramalarından sonra zar zor iş bulduğu reklam ajansına çalışmaya başlayana Esra’yı bir sürpriz bekliyordur.

Ajansın kreatif direktörü Mert ile Esra yakınlaşırken, erkeklere karşı yanlış strateji uyguladığını düşünen Didem’de Mert’in arkadaşı aktör Cem Sezgin’den etkilenir ve onu elde etmek için okuduğu bir kitaptan taktikler uygulamaya başlar. Kızların aşk hayatlarında yaptıklarını tasvip etmeyen Zeynep de evliliğinde sorunlar yaşar. Bu üç kızın aldıkları kararlar hayatlarını sürpriz şekilde değiştirecektir.

YAPIMCI: MURAT TOKAT
YAPIM ŞİRKETİ: BOYUT FİLM
SENARYO: CEREN ASLAN, ASLI ZENGİN
YÖNETMEN: KETCHE
DAĞITIM ŞİR.: PİNEMA
GÖRÜNTÜ YÖN.: JAMES GUCCİARDO
GENEL KOOR.: CEREN ASLAN
SANAT YÖN.: ZEYNEP KOLOĞLU
SÜRE: 109 DK.
TÜRÜ: ROMANTİK KOMEDİ
VİZYON TARİHİ: 5 ŞUBAT 2010
OYUNCULAR: CEMAL HÜNAL, ENGİN ALTAN DÜZYATAN, GÜRGEN ÖZ, SEDEF AVCI, SİNEM KOBAL, BURCU KARA,  KUBİLAY PENBEKLİOĞLU, MERT YAVUZCAN
KONUK OYUNCULAR: JANSET, BEGÜM KÜTÜK

Resimler:

Bir yanıt yazın