Şans Ayağıma Geldi – The Cobbler

CLIFF “METHOD MAN” SMITH ELLEN BARKIN VE DUSTIN HOFFMAN

 Bir Thomas McCarthy filmi.

SİNOPSİS: Max Simkin (Adam Sandler), kuşaklardır kunduracılık yapan New York’lu bir ailenin oğludur. Annesiyle birlikte yaşayan Max’in hayatı, yıllar önce gizemli bir şekilde kaybolan babasından (Dustin Hoffman) kalan dükkândan ibarettir.

Günlerini mahalle sakinlerinin eskiyen ayakkabılarını tamir ederek geçirir; ama bir yandan da diğer insanlar gibi maceralara atılıp, kendi ayakkabılarını da eskitebilmeyi düşler. Berber komşusu Jimmy (Steve Buscemi) en yakın arkadaşlarından biridir. Bir gün, ayakkabıların tabanlarını diktiği makine, mahallenin azılı gangsterinin (Cliff “Method Man” Smith) ayakkabısını tamir ettiği sırada bozulur. Ayakkabıları zamanında teslim edemezse başının belaya gireceğinin farkında olan Max, üç nesil boyunca ailedeki bütün kunduracıların kullandığı eski dikiş makinesini kullanmak zorunda kalır. Makineyi kullanmaya başladığı andan itibaren bunun sıradan bir makine olmadığını ve artık kendisinin de sıradan bir ayakkabıcı olmadığını anlar. Makinede işlenen ayakkabılar, Max’i başkalarının kimliğine büründürebiliyordur! Bu yeni gelişmeyle rutininden sıyrılmaya başlayan Max’in hem özel, hem de iş hayatı altüst olur:

Mahallesindeki bütün dükkânlarla birlikte kendi dükkânı da kentsel dönüşüme kurban gidecektir ve bu sırada Max buna karşı çıkan bir oluşumun parçası olan Carmen’e kalbini kaptırmakta olduğunu fark eder. Hem mahallesini, hem de aşkını savunmak isteyen Max, mahallelerinin elden gitmemesi için emlak kraliçesi Elaine Greenawalt’a karşı heyecan dolu bir maceraya atılır.
FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Thomas McCarthy
Süre: 85 dakika

Fragmanı İzlemek İçin:

“Şans Ayağıma Geldi – The Cobbler” için bir yanıt

Bir yanıt yazın